Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Bondra sa už nevie dočkať Jágra i začiatku sezóny, šance na pohár sú vysoké

TASR|30. aug 2001 o 15:55

Odenton 30. augusta (TASR) - Slovenský hokejový kanonier Washingtonu Capitals Peter Bondra vyhlásil, že sa nevie dočkať spolupráce s novou hviezdnou posilou klubu Jaromírom Jágrom i začiatku novej sezóny

. V nej budú podľa rodáka z ukrajinského Lucku šance Caps na zisk Stanley Cupu veľmi vysoké.

"Už aj pred Jaromírovým príchodom sme mali šancu siahnuť po trofeji, teraz sú však naše nádeje podstatne vyššie. Nevidím dôvod, prečo by sme nemohli získať Stanleyho pohár," povedal Bondra po prvom tréningu v zámorí pred oficiálnym začiatkom kempu jeho Washingtonu Capitals (11. septembra) a zároveň vrátil bývalému kapitánovi pittsburských tučniakov kompliment, keď po jeho výmene do hlavného mesta USA Jágr vyhlásil, že sa teší na spoluprácu s Bondrom.

"Samozrejme, že zloženie útokov je vecou trénera. Už teraz sa ale Jaromíra neviem dočkať a verím, že počas presiloviek spolu s ním ešte vylepšíme bilanciu minulej sezóny," skonštatoval strelec 30 presilovkových gólov v uplynulom ročníku. "Jágr je typ hráča, ktorý robí svojich spoluhráčov o triedu lepšími. Zo strelca 20 gólov za sezónu spraví 40-gólového kanoniera a hráčovi s bilanciou 40 kanadských bodov pomôže zlepšiť sa na 80 bodov. Priťahuje na seba súperových obrancov a tým otvára priestor pre spoluhráčov," pochválil popradský odchovanec päťnásobného víťaza v kanadskom bodovaní.

Bondra zámorským novinárom tiež prezradil, že Jágrov prestup do Washingtonu mal veľký ohlas aj v jeho vlasti. "Priletel som deň po zverejnení výmeny a keď som vystúpil na letisku, už ma čakali slovenskí novinári. Vôbec mi však nekládli otázky o mne, zaujímali sa predovšetkým o Jágra a moje reakcie na jeho príchod do tímu. Na Slovensku to bola veľká novina," opísal účinky najväčšieho prestupu letnej pauzy Bondra.

br

Súvisiace články