Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Bondra pomáha Jágrovi udomácniť sa vo Washingtone

TASR|5. okt 2001 o 10:12

Washington 5. októbra (TASR) - Česká hokejová superhviezda Jaromír Jágr zmenila svoje pôsobisko v NHL po jedenástich rokoch strávených v Pittsburghu a v udomácňovacom procese vo Washingtone mu pomáha najmä slovenský kanonier Capitals Peter Bondra

.

"Snažím sa mu to tu trochu poukazovať," povedal najlepší strelec Caps v 6 z 7 siedmych ročníkov NHL a pokračoval: "Žijem tu už jedenásť rokov a poznám ľudí, ktorí Jaromírovi môžu pomôcť, v prípade, že to raz bude potrebovať."

Príchodom Jágra do tímu získal klub z hlavného mesta USA obrovskú hviezdu a mimoriadnu posilu v ofenzíve, no tréner Wilson nemieni napriek tomu meniť povesť defenzívne založeného mužstva. "Získali sme síce niekoho, kto vytvára množstvo gólových šancí a veľa z nich aj úspešne zakončí, ale treba si uvedomiť, že v tíme máme jednu novú tvár a nie 19 a preto náš systém meniť nebudeme," vyhlásil Wilson a dodal: "Jágr sa musí priučiť zvykom niektorých z našich chlapcov a my sa musíme prispôsobiť zase niektorým jeho zvláštnostiam. Prvý mesiac sa zameriame na zosúladenie celého kolektívu."

br ph

Súvisiace články