Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Bondra pomáha Jágrovi udomácniť sa vo Washingtone, vybaví mu loď

TASR|5. okt 2001 o 13:49

Washington 5. októbra (TASR) - Česká hokejová superhviezda Jaromír Jágr zmenila svoje pôsobisko v NHL po jedenástich rokoch strávených v Pittsburghu a v udomácňovacom procese vo Washingtone mu pomáha najmä slovenský kanonier Capitals Peter Bondra

.

"Snažím sa mu to tu trochu poukazovať," povedal najlepší strelec Caps v 6 z 7 siedmych ročníkov NHL a pokračoval: "Žijem tu už jedenásť rokov a poznám ľudí, ktorí Jaromírovi môžu pomôcť, v prípade, že to raz bude potrebovať."

Jágr momentálne býva v hoteli Residence Inn v mestečku Annapolis, ale v najbližšej dobe sa presťahuje do prenajatého domu v romantickej oblasti pri zálive Magothy, ktorá leží niekoľko míľ od centra Washingtonu. V rozľahlom a komfortnom dome by mal nájsť pohodu so slovenskou priateľkou Andreou Verešovou. "Keď sa toto nebude Andrei páčiť, zostáva už len kúpiť Biely dom," povedal Jágr pre český denník Sport a dodal: "Dom sa mi zapáčil na prvý pohľad, chcel som bývať niekde pri vode. Zakrátko si kúpim loď, dám to starosť Petrovi Bondrovi, ten tu obchoduje so všetkým."

Príchodom Jágra do tímu získal klub z hlavného mesta USA obrovskú hviezdu a mimoriadnu posilu v ofenzíve, no tréner Wilson nemieni napriek tomu meniť povesť defenzívne založeného mužstva. "Získali sme síce niekoho, kto vytvára množstvo gólových šancí a veľa z nich aj úspešne zakončí, ale treba si uvedomiť, že v tíme máme jednu novú tvár a nie 19 a preto náš systém meniť nebudeme," vyhlásil Wilson a dodal: "Jágr sa musí priučiť zvykom niektorých z našich chlapcov a my sa musíme prispôsobiť zase niektorým jeho zvláštnostiam. Prvý mesiac sa zameriame na zosúladenie celého kolektívu."

br ph

Súvisiace články