Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Bondra online pre fanúšikov vo Washington Post, denne dá až 60 podpisov

TASR|13. nov 2001 o 12:42

Washington 13. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Washingtonu Capitals Peter Bondra sa v rozsiahlom materiáli vo Washington Post vyznal, že denne rozdá až 60 podpisov pre fanúšikov, ale na druhej strane relatívny nezáujem novinárov o hráča jeho for

mátu berie s nadhľadom.

Tridsaťtriročný Bondra odpovedal minulú stredu naživo na otázky fanúšikov v renomovanom americkom denníku:

//- Peter v tomto roku predvádzate úžasný hokej. Myslíte si, že máte šancu získať trofej pre najlepšieho strelca po základnej časti a trofej pre najproduktívnejšieho hráča?

"Bude to ťažké, no nie je to môj tohtoročný cieľ. Ja a aj celý tím sa sústredíme na zisk Stanleyho pohára."

- Peter, Slovensko sa musí kvalifikovať do druhej fázy olympijského turnaja. Ak sa to však podarí a pripoja sa aj hráči z NHL, je možné, že by ste zvíťazili?

"Teším sa na olympiádu. Musíme hrať prvú fázu a spravím všetko, aby som mohol Slovensku pomôcť. Chcem hrať proti tímom ako USA, Kanada, či Rusko."

- Váš syn sa ukázal v krátkom programe na ľade v MCI Centre v prestávke medzi tretinami a už vo svojom mladom veku predviedol, že jablko nepadlo ďaleko od stromu. Zlepšuje sa?

"Áno, športuje za Chesapeake Bay Chiefs a ide mu to. Skutočne ho to baví, no je skoro predpovedať jeho zručnosti. Najdôležitejšie je, že sa mu hra páči. Keď mám trochu voľného času, tak chodím na jeho tréningy a zápasy."

- Čo si myslíte, ktorý tím by mohol Caps spôsobiť vo Východnej konferencii najväčšie problémy pri ceste za Stanley Cupom?

"Je to ďaleko. Philadelphia bude silná. Je však viac kvalitných tímov a šanca je otvorená pre každého, vrátane nás."

- Ste jeden z mála pravidelne a dlhodobo produktívnych strelcov, no média sa Vám patrične nevenujú ako ostatným hviezdam aj s nižšou produktivitou. Necítite sa byť novinármi zaznávaný?

"Ďakujem. Nikdy som sa necítil novinármi nejako podvedený. Všetko je o Stanley Cupe. Ak tím získa pohár, ľudia uznajú aj Váš prínos k dielu. Keď ho získame, ľudia budú počuť o Bondrovi."

- Keby ste nehrali hokej, čo by ste robili?

"Chcel by so hrať niekde v Európe futbal. Začínal som s oboma športami naraz a futbalom by som sa tiež snažil živiť."

- Čo robievate na dlhých letoch alebo cestou v autobuse?

"V lietadle obvykle pozeráme filmy. V autobuse v podstate čakáme, kým dosiahneme cieľovú stanicu."

- Čomu by ste pripísali príval českých a slovenských hokejistov do NHL?

"Myslím, že mládežnícky hokej má vytvorené dobré programy, kvalitných trénerov a mladí trávia na ľade veľa času."

- Vyrušuje Vás prítomnosť fanúšikov na tréningoch alebo sa Vám to páči?

"V kempe bol zo strany fanúšikov veľký záujem a páčilo sa mi to. Na druhej strane, ak sa chcete dostať domov, musíte podpísať veci 50 až 60 ľuďom. Snažím sa vyhovieť každému."

(krátené)

ki ph

Súvisiace články