Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bombica vraj ani zlomený malíček nezastaví

Sportnet|Publikované 27. okt 2005 o 22:00

Košice V uplynulom extraligovom kole chýbal v zostave košických hokejistov obranca František Bombic. Jeden z českých legionárov v mužstve sa zranil

v nedeľu v Nitre. Diagnóza? Zlomený malíček na ruke. Skúsený dvadsaťosemročný bek k tomu ako prišiel k fraktúre hovorí: "Schytal som sekeru. Neviem však od koho. Práve preto si chcem pozrieť záznam z tohto stretnutia," zvedavý je "Franto" kto ho nešetrne "sekol".

"Keď uvidím video, tak vám poviem viac, aj to ako sa postavím k tomu hráčovi," naznačuje, že si možno dotyčného bude v najbližšom súboji s Nitrou všímať pozornejšie.

Hoci ide o zlomeninu, ktorá je pre hokejistu nepríjemná, Bombic hlavu v smútku nemá. "Budem hrať. Nastúpim so špeciálnou ortézou. Je to síce nepríjemné zranenie, ale dá sa s tým hrať. Vadí to síce pri držaní hokejky, ale už som takto trénoval a išlo to."

Tvrdý muž v tíme modro bielych nemá pocit, že by sa teraz musel trebárs v súbojoch šetriť. "Nemyslím si, že na ľade by ma to malo nejako obmedzovať. Aj tak si budem hrať to svoje. Nie som ten typ, ktorý by kvôli zraneniu stál. Niekto iný by bol na maródke, ale ja budem na ľade."

Nielen že chce byť pri tom, ale rád by si vychutnal prvé tohtosezónne víťazstvo nad Popradom. "Hrám pre Košice, chcem pomôcť mužstvu, trénerovi. Podľa mňa sme už z najhoršieho vonku, aspoň čo sa týka herného prejavu. A verím, že je otázka času, kedy sa dostavia výsledky a v Košiciach bude opäť pohoda," dodal Bombic.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.