Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Boltun by rád s Košicami vyhral svoj druhý titul

Znovu by chcel byť šampiónom. Peter Boltun (vpravo) si robí zálusk na svoj druhý titul. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 2. mar 2016 o 23:00

Hokejisti HC Košice už v piatok ukončia pôsobenie v základnej časti Tipsport ligy zápasom na domácom ľade s Trenčínom.

Hokejisti HC Košice už v piatok ukončia pôsobenie v základnej časti Tipsport ligy zápasom na domácom ľade s Trenčínom, ktorý má úvodné buly naplánované na 17.30 hod. Zverenci trénera Čadu by sa za určitých okolností mohli dozvedieť už aj meno svojho štvrťfinálového súpera, ktorým bude jeden z dvojice Martin – Piešťany.

KOŠICE. Aktuálne ôsmy tím extraligy Martin má pred Piešťanmi náskok jedného bodu.

V prípade, že sa Martinčanom podarí na vlastnom ľade poraziť v riadnom hracom čase Zvolen a Piešťany nezískajú proti Popradu žiaden bod, ôsma priečka ostane bez zmeny a oceliari by sa tak v prvom kole stretli práve s Martinom.

„Myslím si, že medzi týmito súpermi je to už fakt jedno. Oba tímy hrajú podobný hokej a ťažko sa proti nim hrá. Nám teda na tom nejako extra nezáleží, chceme vyhrať a naším cieľom je finále, takže musíme poraziť každého, kto sa nám postaví,“ povedal Peter Boltun.

Napätie sa dostaví pár dní pred štvrťfinále

Košický útočník nemá ani v jednom zo spomínanej dvojice potenciálnych štvrťfinálových súperov nikoho, s kým by bol pravidelne v kontakte.

„Poznám tam niektorých chlapcov, ale aby som bol s niekým v užšom kontakte, to sa nedá povedať.“

Košičania sa budú vo vyraďovacej fáze pokúšať o svoje deviate finále v rade a v ňom o druhý majstrovský hetrik. Napriek tomu, že budú najväčším favoritom, si zatiaľ žiaden tlak nepripúšťajú.

„Myslím, že si nikto žiadne väčšie napätie nepripúšťa, predsa len nás čaká ešte jeden zápas v základnej časti. Asi až potom, pár dní pred prvým zápasom sa možno niečo dostaví, ale aj tak to nebude nič veľké, na čo by sme neboli pripravení,“ povedal Boltun.

Akciu pre fanúšikov zaregistroval

S Košicami má zatiaľ 23-ročný útočník jeden majstrovský titul zo sezóny 2013/14, no vtedy odohral v play-off len tri zápasy.

O motiváciu teda nemá núdzu. „Určite by som veľmi chcel vyhrať druhýkrát titul a hlavne by som rád čo najviac pomohol tímu. Dúfam teda, že v play-off odohrám čo najviac zápasov,“ skonštatoval Boltun.

Piatkový duel s Trenčínom bude pre oceliarov posledným v základnej časti, ale zároveň aj generálkou pred play-off, ktoré štartuje 11. marca.

„Pristúpime k tomu už ako k zápasu play-off. Každý chce vyladiť alebo udržať formu, takže rozhodne nič nepodceníme.“

So snahou zaplniť Steel Arénu prišiel košický klub s akciou pre priaznivcov hokeja, ktorým ponúka možnosť mimoriadne zvýhodnených cien vstupeniek.

Každý majiteľ permanentky zo základnej časti má možnosť zakúpiť si dve vstupenky za akciovú cenu 10 centov/vstupenka. Pre ostatných fanúšikov pripravil klub akciu 1 vstupenka + 1 zadarmo.

„Priznám sa, že som zazrel, že bude nejaká akcia. Verím, že príde viacej ľudí a bude dobrá atmosféra. Som rád, že klub niečo také pripravil a teším sa na ten zápas,“ povedal Boltun.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.