Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Bolt zatiaľ nie je v spojení s Manchestrom United, ale chce sa zlepšovať

Usain Bolt (vpravo) a herec Chris Hemsworth ako diváci počas Hier Commonwealthu. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 13. apr 2018 o 07:32

Niekdajší šprintér v marci Bolt trénoval s nemeckou Borussiou Dortmund.

GOLD COAST. Niekdajší šprintérsky kráľ Usain Bolt odmietol úvahy o možnom návrate na atletickú dráhu, ale zároveň čoraz reálnejšie uvažuje o futbalovej kariére.

Obľúbeným klubom 31-ročného Jamajčana je Manchester United, ale v spojení s týmto anglickým velikánom zatiaľ nie je.

"Možno v budúcnosti to bude aktuálne s Manchestrom... Momentálne sa snažím zlepšiť svoju hru natoľko, aby som sa mohol naozaj cítiť ako futbalista," povedal 8-násobný olympijský víťaz Bolt počas stretnutia s novinármi v dejisku Hier Commonwealthu, austrálskom Gold Coaste.

V marci Bolt trénoval s nemeckou Borussiou Dortmund, aby získal prax pred charitatívnym zápasom na štadióne Old Trafford v Manchestri, ktorý sa uskutoční 10. júna.

Peniaze z akcie venujú organizácii UNICEF a v akcii budú viaceré hviezdy svetového futbalu.

Jamajčan tam bude v pozícii lídra svetového výberu proti tímu Anglicka, ktorej kapitánom bude spevák Robbie Williams. Zápas sa uskutoční iba štyri dni pred štartom majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku.

"Môj sen je stať sa profesionálnym futbalistom a toto bude ďalší krok. Teším sa na to, že si zahrám proti legendám anglického futbalu pred davom fanúšikov.

Milujem tie pocity z atletickej kariéry. V prípade, že sa mi podarí streliť gól, mám pripravené špeciálne oslavné gestá," uviedol Usain Bolt aj pre anglické médiá.

Svetový rekordér na 100 aj 200 m záporne reagoval na otázky, týkajúce sa jeho prípadného návratu na atletické ovály. Ubezpečil, že na OH 2020 v Tokiu ho fanúšikovia neuvidia.

"Rozhodne nie, také niečo nie je v pláne."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.