Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Bolo by načase prelomiť zlú sériu so Zvolenom, hovorí V. Klinga

Sportnet|Publikované 21. okt 2004 o 00:00

Poprad Bod s poradovým číslom šesť z ihrísk súpera si v utorok večer priviezli z Bratislavy popradskí hokejisti. Po výhre v predĺžení na Záhorí,

remízach v Liptovskom Mikuláši, Nitre a v Trenčíne uhrali nerozhodný výsledok aj na "horúcom" ľade bratislavského Slovana. Hokej to nebol zo strany ani jedného z kolektívov špičkový, ale účel svätí prostriedky a bod z hlavného mesta má pre Podtatrancov cenu zlata.

"V každom zápase na ľade súpera vychádzame zo zabezpečenej obrany a inak tomu nebolo ani v Bratislave. Očakávali sme v úvode nápor domácich, ten však na naše prekvapenie neprišiel, a naopak, do vedenia sme šli my. Radovali sme sa však len krátko, pretože belasí počas presilovej hry rýchlo vyrovnali," uviedol asistent popradského trénera Vladimír Klinga (na snímke). Vonku podávajú policajti doposiaľ vyrovnanejšie výkony, ako v domácom prostredí a z ostatných ôsmich stretnutí odchádzali z ľadu ako porazení v jedinom prípade (po domácej prehre s Liptovským Mikulášom 0:3).

"Trochu nás s trénerom Faithom mrzí, že vonku hráme lepšie ako doma. V nahustenom programe zápasov sa však môže stať, že mužstvo herne vybuchne, ako nás to postihlo práve doma s Liptákmi. Na ihrisku súpera vychádzame zo zabezpečenej obrany, nemusíme toľko tvoriť a to nám vyhovuje. Tak tomu bolo aj na Slovane, kde sa domáci nedokázali dostať do súvislejšieho tlaku," objasnil V. Klinga. Gólovo sa podobne ako v zápase so Skalicou presadil tretí útok. Celý zápas konečne odohral aj Verčík, ktorého zranenie mu v dueloch s Trenčínom a so Skalicou dovolilo hrať iba jednu tretinu.

"Tretí útok hrá v poslednom čase naozaj dobre a získal na údernosti. Strelecky sa chytil mladý Štolc, celú päťku usmerňuje skúsený Žemlička a oživenie priniesol i Verčík. Rudovo zranenie je však dosť vážne a jazva na pravej ruke sa mu stále otvára. Našťastie na Slovane mu to vydržalo, a tak mohol dohrať zápas až do konca. Potrebovalo by to však dlhší oddych na zacelenie rany," pripomenul V. Klinga. Káder Tatravagónky je už dlhší čas bez trojice zranených útočníkov Misála, Jurínyiho a Slanináka.

"Jurínyi a Slaninák boli v pondelok na vyšetrení. Jurínyi má stále predlaktie ruky v dlahe, Slaninák je po operácii, takže obaja nám budú zrejme ešte aspoň mesiac chýbať. Misál už skúšal trénovať na ľade, ale jeho svalové zranenie členka je dosť citlivé a robí mu stále problémy," informoval nás V. Klinga. Zajtra sa "kamzíci" predstavia na svojom ľade proti rivalovi zo Zvolena, na ktorého nemajú dobré spomienky. S týmto súperom totiž zbierajú v posledných rokoch jednu prehru za druhou.

"Liga je vyrovnaná a ukazuje sa, že každý súper je zdolateľný. Je však pravda, že herný štýl Zvolena nám akosi nesedí. Bolo by už načase, aby sme nepriaznivú sériu s ním prelomili. Receptom na úspech bude prehustenie stredného pásma, pretože Zvolen hrá dosť silovým štýlom. Spoliehať sa budeme aj na domáce prostredie. Verím, že po posledných úspešných výsledkoch si divák cestu na popradský zimný štadión nájde," zaželal si v mene celého kolektívu V. Klinga.

Súvisiace články