Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Bol päť mesiacov na maródke. Teraz Ďurica hlási: Som pripravený

Ján Ďurica. (Autor: SME - TIBOR SOMOGYI)
TASR|Publikované 6. okt 2015 o 07:33

Bratislava 6. októbra (TASR) - Po vyše päť mesiacov trvajúcich patáliách s ľavými slabinami sa stopér Ján Ďurica prednedávnom opäť zapojil do futbalového ...

BRATISLAVA. Po vyše päť mesiacov trvajúcich patáliách so slabinami sa stopér Ján Ďurica vracia do futbalového diania.

Vynechal síce tri súboje kvalifikácie EURO 2016 (Macedónsko, Španielsko a Ukrajina), ale pred jej vyvrcholením proti Bielorusku a Luxembursku je opäť v nominácii trénera reprezentácie Jána Kozáka.

Trénuje už naplno

Tridsaťtriročný obranca momentálne druhého tímu ruskej ligy Lokomotivu Moskva sa po zdravotnej stránke cíti v poriadku a je pripravený pomôcť národnému tímu spečatiť historický postup na šampionát vo Francúzsku.

Cesta naň vedie cez jedno víťazstvo v októbrovom dvojzápase (v piatok hrajú Slováci doma s Bieloruskom, v pondelok potom v Luxembursku).

"Som rád, že zdravotný stav mi umožňuje byť opäť s chalanmi z reprezentácie. Všetci veríme, že v piatok spravíme posledný krok, ktorý nám zostáva urobiť. Spoliehame sa iba na seba. S trénerom sa ešte budeme rozprávať, uvidíme, čo ukážu tréningy, ale idem do nich naplno. Cítim, že by som mohol hrať. Odhodlanie a motivácia je v mojom prípade obrovská. Dúfam, že keď nastúpim, mužstvu pomôžem," povedal Ďurica.

Chcú rozhodnúť už v piatok

Postupový osud majú zverenci trénera Kozáka vo vlastných rukách. Oslavy by si všetci radi vychutnali už v piatok pred žilinským publikom.

"Pokúsime sa dať bodku za doposiaľ úspešným vystúpením v kvalifikácii. Prilákali sme ľudí na tribúny, Slovensko vďaka nám žije futbalom. Jednoznačne chceme už v piatok spraviť posledný krok. Proti Bielorusku to bude len o nás," myslí si Ďurica.

Od aprílového zranenia a následnej operácie slabín, ktorú podstúpil v Helsinkách, uplynulo veľa času. "Ten bol pre mňa azda najväčším protivníkom. Ako futbalista som zvyknutý pravidelne hrávať a nie byť takú dlhú dobu zranený. Bolo to náročné na psychiku, päť mesiacov na maródke je skutočne dlhá doba," priznal Ďurica.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.