Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bojovnosť Humenčanov otočila nepriaznivý vývoj

Sportnet|Publikované 28. sep 2003 o 22:00

Humenné - Prvú tretinu tejto sezóny zakončili futbalisti Humenného dvoma stretnutiami na vlastnom trávniku. Po minulotýždňovom remízovom zakopnutí s

kysuckým nováčikom privítali tentokrát súpera zo Záhoria, ktorý bol v priebežnej tabuľke lepší len o jedno mieste. Aj keď si Humenčania nič iné ako zisk troch bodov nepripúšťali, úvod stretnutia sa im nevydaril. Na center z ľavej strany si nabehol A. Masarovič a technickou hlavičkou nedal Muchovi v bráne HFC šancu. Čo v tej chvíli prebehlo mysľou trénera domácich, ktorý aj tentokrát sedel na tribúne medzi divákmi, kde si odpykával trojzápasový dištanc za "vylúčenie" v hornozemplínskom derby vo Vranove? "Že sme mužstvo, ktoré si lacnými chybami doslova gól vypýta. Už na ľavej strane sme nechali voľného súperovho hráča pokojne odcentrovať a po nepokrytí v šestnátske sme vlastne sami dali Seničanom dôvod na radosť." Opísal svoje pocity zo 6. min. stretnutia humenský kormidelník. Naopak určite spokojnejšia bola vtedy lavička Slovenského hodvábu. "Náš herný štýl na súperových ihriskách nie je postavený iba na bránení. Často sa púšťame aj do kombinácií so snahou zaskočiť súpera a tentokrát sa nám to aj dokonale podarilo. Škoda, že náš náskok vydržal sotva desať minút, pretože vyrovnávajúci gól domácich upokojil. Po obojstranne nevyužitých šanciach nám však polčasový výsledok ešte vyhovoval." Konštatoval Richard Matovič, tréner SH Senica.

Hneď úvodná minúta druhého dejstva sa ukázala veľmi dôležitá, pretože nakoniec rozhodla o výsledku. Šamo potiahol loptu až pred šestnástku hostí, tam ju prenechal Paraskovi, ktorého bombu Hodál len vyrážal a následný volej Kozára zastavila až sieť senickej brány. "V kabíne cez prestávku som musel zvýšiť hlas, pretože náš herný prejav bol v úvodnej štyridsaťpäťminútovke príliť kŕčovitý. Viacerí jednotlivci robili taktické chyby, absentoval pohyb, agresivita a slabým nasadením sme sa ťažko presadzvali. Snažil som sa chlapcom vysvetliť, že nesmú mať strach, pretože na tohto súpera jednoducho majú. Gól hneď po otvorení hry nás upokojil, prišli aj ďalšie šance, no v nich sme už potrebnú dávku šťastia nemali. Kozár mohol pokojne dať aj hetrik a gólovo sa mohol presadiť aj ďalší útočník Paraska. Ak by sme strelili tretí gól verím, že potom by prišli aj ďalšie a stretnutie by skončilo možno aj rozdielom triedy. Cieľ sme však splnili a chlapcom by toto víťazstvo pred zostávajúcimi jesennými stretnutiami malo psychicky pomôcť." Dodal V. Rusnák (na snímke). A ako videl inkriminovanú 46. min. R. Matovič? "Bola to chyba brankára. Je to škoda, pretože naprázdno sme z Humenného rozhodne odísť nechceli." Povedal na záver senický kormidelník.

Humenčania teda v sezóne po tretíkráz zvíťazili. V taubľke sa posunuli na desiate mieste, ktoré by malo do ich radov vniesť už viac pokoja a ten zasa aj lepšiu hernú pohodu i šťastie v koncovke.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.