Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bojovnosť a viera vo vlastné sily slávila úspech

Sportnet|Publikované 25. okt 2004 o 22:00

Čaňa - V uplynulom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa zrodilo niekoľko prekvapujúcich výsledkov, medzi ktoré patrí aj víťazstvo

poslednej Čane s tretím celkom tabuľky a bývalým exdruholigistom Vranovom. Jedno slovenské ľudové príslovie hovorí, že ak motyka vystrela stane sa niečo neočakávané a práve dvojgólové víťazstvo Čane nad skúsenejším a herne lepším celkom sa nečakalo. Omladený celok Čane pod vedením trénerskej dvojice František Hoholko a Branislav Sokoli nedokázal v trinástich kolách zvíťaziť a na svojom konte mal iba chudobné dve remízy, avšak po uplynulom kole to už nie je pravda. Bojovnosť mladíkov z košiara spomínanej trénerskej dvojice prevýšila skúsenosti súpera, ktorý sa iba smutne prizeral. Aj keď mali Vranovčania častejšie loptu pod kontrolou nedokázali si poradiť s prehustenou obranou domácich a nevypracovali si veľa vyložených šancí. Nečakané víťazstvo potešilo nielen hŕsku najvärnejších divíkov, ale aj dvojicu trénerov. Svoj podiel na prvom víťazstve v tejto sezóne má aj hrajúci asistent B. Sokoli, ktorý nastúpil na poste stopéra. Podľa slov F. Hoholka rozhodli Braňove skúsenosti, keď dokázal umne dirigovať spoluhráčov pred sebou. "Súper prišiel k nám s dostatočným sebavedomím, že nemôže stratiť body, ale náš bojovný a oduševnený výkon rozhodol o osude stretnutia," hovorí B. Sokoli. Už skôr chceli Čanianci vymazať nulu v kolónke víťazstiev a hoci predtým viedli so Sabinovom i Svidníkom, no tieto stretnutia nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. "Stretnutie sa pre nás vyvíjal priaznivo, skoro sme strelili vedúci gól po štandardnej akcii a súper sa nedostal do vyloženej šance. Domnievam sa, že sme mali priebeh duelu pod kontrolou. Veľmi dobre zahrala obranná štvorica a brankár až na jednu výnimku v druhom polčase veľa práce. Snažili sme sa prehustiť priestor pred naším pokutovým územím a nedovoliť súperovi hrať jeho hru. Ten síce mal častejšie loptu pod kontrolou, hráči o sebe na ihrisku vedeli a herne potvrdili dobrý chýr. V závere sa nám podarilo streliť druhý gól a výsledok mohol byť ešte krajší ak by rozhodca odpískal pokutový kop asi tri minúty pred koncom stretnutia," povedal B. Sokoli. Práve na jeho skúsenosti a prehľad v obrane sa posledný celok tabuľky spoliehal. Na poste stopéra hral iba druhé stretnutie, polčas v Turni a teraz proti Vranovu. Zdá sa, že bol to správny ťah trénera F. Hoholka a v zostávajúcich dvoch kolách sa im bude dariť lepšie ako doteraz.

Povzdych kola

Nedalo nám a asistenta trénera sme sa opýtali, či ich tento nelichotivý stav s nulou víťazstiev hráčov, trénerov a vedenie klubu nestrašil. "Ani nie, lebo väčšina hráčov je srdcovo viazaných k nášmu klubu a neboli pod psychickým tlakom. Pred zápasom som im zdôrazňoval, že musia hrať sami za seba, svoje meno, lebo ak v budúcnosti odídu tak stále budú spätý s tým, že v Čani hrali a aké výsledky dosiahli. Vedeli sme, že raz to musí prísť a sme radi, že to bolo práve s takýmto súperom. Iste to pomôže hráčom viac si veriť, hoci skúsenosti nemajú na rozdávanie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.