Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bojovníci z Prešova tretiu výhru nepridali

Univerzitný celok zo Šariša. Prešovskí študenti doma tesne podľahli Plzni. (Autor: Lukáš Molnár)
Sportnet|Publikované 26. jan 2017 o 23:00

Z víťazstva sa doposiaľ tešili dvakrát, výhru proti Plzni nepridali.

PREŠOV. Hokejisti Unipo Warriors z Prešova majú ako nováčik za sebou osem zápasov v Európskej univerzitnej hokejovej lige. Z víťazstva sa doposiaľ tešili dvakrát, tretiu výhru proti Plzni nepridali.

Po viac než mesačnej pauze od posledného zápasu na domácom ľade začali prešovskí bojovníci rok 2017 nepriaznivo, na rozohraných českých „bratov“ nestačili. Hráči Unipo Warriors podľahli Plzni tesne 2:3.

Po pauze to bolo ťažké

„Zápas bol veľmi ťažký, určite nielen pre hráčov, ale aj pre nás, keďže sa konal takmer po dvojmesačnej pauze, čo sa týka zápasového zaťaženia. Tlačí sa mi na jazyk sklamanie a menšia nechuť z toho, že v poslednej tretine sme opäť prehrali zápas a prehrali sme ho o jeden gól. Dá sa povedať, že po našich chybách, takže sa mi naozaj ťažko hodnotí,” skonštatoval tréner HK Unipo Warriors Peter Zachar.

„Tím súpera prišiel zhruba v takom počte ako my, deň predtým mal náročný zápas, ale dokázal sa s tým lepšie popasovať ako my. Je možno skúsenejší v lige, ale nerád by som sa už vyhováral na to, že sme neskúsení. Máme už za sebou ôsmy zápas. Myslím si, že v hokeji rozhodujú detaily a dnes to bol opäť zápas, v ktorom rozhodli,” dodal kouč.

A čo si o tíme z východu Slovenska myslia v Plzni? “Myslím si ale, že na nováčika je prešovský tím veľmi dobrý, no potrebujú nabrať trošku skúseností. V tejto lige je to ťažké, keďže je špecifická, kde sa toľko netrénuje, musia si ešte trošku k tomu sadnúť. Ale myslím si, že je to naozaj kvalitný súper,” priznal kapitán tímu Akademic Plzeň Jakub Faschingbauer.

Fakty

V tabuľke EUHL figurujú Šarišania na 8. mieste, keď za sebou držia gladiátorov z Trenčína. Na siedmu Paneurópu Kings Bratislava strácajú len tri body, pričom tím z hlavného mesta odohral o zápas viac.

Najproduktívnejšim hráčom Prešova je zatiaľ Tomáš Lopaček s 10 bodmi za štyri góly a šesť asistencií.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.