Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Bojovali sme na triatlone. Štafeta Korzára skončila v top desiatke

Tím Korzára. Zľava Karol Bačo, Katka Gécziová a Jaro Vrábeľ. (Autor: red.)
Sportnet|Publikované 26. jún 2016 o 10:36

Tím v zložení Karol Bačo, Katka Gécziová a Jaro Vrábeľ finišoval siedmy.

KOŠICE. Aj štafeta denníka Korzár, ktorý si nenechá ujsť žiadnu dobrú športovú akciu v meste, bojovala so súpermi aj s tropickou horúčavou na premiérovom ročníku Ness City Triathlon na Mestskej plavárni, v Mestskom parku a centre Košíc.

Zo 45 tímov finišovala na peknom 7. mieste s časom 1 hodina, 14 minút, 8 sekúnd.

Bačovi v bazéne chýbala lopta

Na prvý úsek, 750 metrov plávania, sme si pozvali exkluzívneho hosťa, vodnopólovú legendu, exreprezentanta, dnes trénera Karola Bača z ČH Hornets Košice. Ten nás časom 11 minút a 14 sekúnd dostal do top 10 – na 8. priečku.

„Už nie som vo vode tak často, ako keď som hrával, ale bojoval som za Korzár ako lev. Dúfam, že som aspoň trochu pomohol,“ skromne hodnotil svoj výkon.

Karolova sympatická priateľka Ela sa smiala, že keby mu organizátori dovolili plávať s vodnopólovou loptou pred sebou, mohlo to byť ešte lepšie.

Prezradila, že na októbrovom košickom Medzinárodnom maratóne mieru by sa mali predstaviť na trati spolu v rámci maratónskej štafety.

Gécziová: Na Sagana ešte nemám

Heroický výkon podala na takmer 20-kilometrovom cyklistickom úseku (8 x okruh Mlynský náhon – okolo Jumba – Pošta 2 – stanica) jediná ženská členka štafety, redaktorka Katka Gécziová.

V 200-člennom pelotóne spolu aj s jednotlivcami čelila výraznej prevahe mužov, v nejednom prípade vystrojených ako na Tour de France.

S urputným nasadením s časom 43 minút, 56 sekúnd udržala Korzár na solídnom 12. mieste.

„Na Sagana ešte nemám, išla som, čo to dalo, bol to masaker. Navyše si každý cyklista sám musel počítať, ktoré kolo ide, a tak niektorí omylom odjazdili 9. Ja som len trochu poblúdila v depe, ale inak super,“ komentovala.

Vrábeľ: Skoro som vypľul dušu

Posledný úsek, beh na 5 km (presnejšie 4,6 km), v rozpálenom parku a centre, mal na starosti šéfredaktor Korzára Jaro Vrábeľ. Časom rovných 18 minút nás vrátil do prvej desiatky.

„Klobúk dole pred bežcami, ktorý išli celý triatlon, v tropickej horúčave na poslednom úseku už museli veľmi trpieť, aj ja ako čerstvý som skoro vypľul dušu. Všetkým účastníkom gratulujem! Aj mojej dcérke Anetke, ktorá vyhrala detský triatlon vo svojej kategórii,“ povedal J. Vrábeľ, ktorý dosiahol tretí najlepší bežecký čas spomedzi všetkých 45 štafiet i 160 jednotlivcov.

V mediálnej kategórii v súboji Korzára a košice:dnes nám chýbalo 2,5 minúty. Spolu sme si na stupni víťazov zastriekali šampanským.

„Posledné novinárske ceny si rozobral Korzár, triatlon zvládli lepšie oni, sme si kvit. Už sa tešíme na odvetu,“ odkazuje šéfredaktor.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.