Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Boj proti odplávaniu bodov v záverečných minútach

Sportnet|Publikované 18. dec 2006 o 23:00

Poprad Pre podtatranských hokejistov mala uplynulá reprezentačná pauza kľúčový význam. Tréner František Hossa naznačoval, že práve počas nej mieni

obnoviť fundament u zverencov. Okrem toho však chce mužstvo prebudiť z letargie a dostať ho na iný kvalitatívny stupienok. Z toho dôvodu zápasové voľno prišlo vhod. "Na moje gusto bola príprava naozaj tvrdá, dostali sme poriadne do tela. Tréningy nás poriadne vyžmýkali," poznamenal Juraj Halaj (na snímke vpravo). Nuž, Popradčania v ranných hodinách striedali posilňovňu, ľad, schody, bicykle, popoludní zase prišli k slovu bicykle, ľad a výbeh. "Bolo to naozaj dosť náročné. Ja som nikdy nemal problémy s fyzičkou, ale či celkove boli nedostatky v tejto oblasti, to musia posúdiť tréneri."

Kamzíci hotujú vyrukovať po prestávke s takým hokejom, ktorý by prinášal viac radosti než v poslednom čase. "Pohoda príde vtedy, ak budeme vyhrávať." Práve prehrané zápasy ukázali, kde tlačí našich topánka. Napriek početnosti streľby dávali málo gólov a v defenzíve sa nechali prekabátiť súpermi. "Nacvičovali sme hru okolo našej svätyne a v našej obrannej tretine, uvidíme, či to padne na úrodnú pôdu. Vsunuli sme aj hravé prvky do prípravy, ale dôraz bol kladený na silový rozvoj," dodal Halaj. Domnieva sa, že to, čo sa vyskytovalo predtým že zápasy odplávali v záverečných minútach sa už nebude opakovať.

Dnes východniari nastúpia na zvolenskom ľade. S celkom spod Pustého hradu majú v tomto ročníku nepriaznivú bilanciu. Dva razy prehrali, raz súpera zdolali. Veľa bude záležať na tom, ako si poradia s formou brankára Šimonoviča. Dá sa predpokladať, že aj tentoraz bude najväčším orieškom na rozlúsknutie. "To, v akej zostave nastúpime a či tréner urobí nejaké korektúry v jednotlivých formáciách, sa dozvieme až pred stretnutím. Záležať bude i na tom, kto všetko bude k dispozícii kvôli zdravotným problémom." Nálada v tíme nebola naozaj z pochopiteľných dôvodov dobrá a je na Popradčanoch, aby sa vrátili k úsmevom. To, že vedenie klubu pristúpilo k čistkám a pustilo k vode ďalších hráčov, považuje Juraj za logické vyústenie situácie. "Každý musí rešpektovať, aké kroky na oživenie atmosféry zvolia funkcionári i tréneri." Jedno je isté, že ešte stále nie je koniec a nejaké zmeny v kádri sa môžu udiať. Možno z tohto podhľadu i duel vo Zvolene bude zlomový. Buď sa tím odrazí zase k útoku na vyššie priečky alebo sa prepadne hlbšie v hľadaní správnej cesty. "Niektoré vzájomné súboje boli naozaj kvalitné a či v tejto sezóne alebo v minulej nám neraz chýbalo šťastie a jeden gólik. Bodaj by sme dnes zabrali naplno. V našej situácii už totiž nerozmýšľame, čo môžeme stratiť, zaujíma nás skôr to, čo treba získať. Do konca roka hráme viac vonku než doma, takže každý úlovok bude vzácny," dodal jeden z najskúsenejších jednotlivcov, ktorého prezident klubu Anton Danko označil vedno s Krotákom za tých, ktorí bojujú za každých okolností a môžu byť vzorom pre mužstvo. "Viete, ja som už aj predtým hral pod tlakom, skôr sa viem s tým vyrovnať. Hoci mužstvu to nejde, mne sa nehrá zle. Lenže každý sa musí vedieť popasovať s nárokmi a nepohodou sám. Ja sa to snažím hodiť za hlavu a hrať to, na čo mám. Isteže, skúsenosti mi pomáhajú aj pri prekonávaní kritických momentov. Pokiaľ ide o mladších hráčov, tak si musia uvedomiť, o čo hrajú svoju budúcnosť, svoje kontrakty. Keď to nejde, vtedy sa treba ukázať."

Ježiško už do skríň nakukol

Program v závere roka akoby nebral do úvahy sviatky. Lenže hokejisti s touto alternatívou rátali. J. Halaja neprekvapuje, že hokejový kalendár nepopustí, aktéri si musia splniť najprv súťažné povinnosti a až potom príde čas na iné záležitosti súvisiace s Vianocami či Silvestrom. "Pokiaľ sa vyskytne voľno, tak sa dostanem i k prípravám Štedrého dňa. Nejaký Ježiško už po skriniach chodil. Len nejaké drobnosti treba dohnať, no veľké resty si nechcem nechať na poslednú chvíľu. Nerád by som ešte cez víkend behal po obchodoch. Vtedy chcem mať pokoj."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.