Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Boj o záchranu začal a dokončil Kiššák

Pohotový záver sezóny. V predstihu si Spišská Nová Ves zabezpečila záchranu v súťaži a ďalšie dva domáce majstráky môže odohrať vo veľkej pohode. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 17. máj 2016 o 00:00

Na oslavy ešte Novovešťania nepomýšľajú. Nechajú si to až na záver sezóny.

SP. NOVÁ VES. Koniec prepočtom, kalkuláciám a strachu o druholigovú príslušnosť.

Spišská Nová Ves si aj na sezónu 2016/2017 zabezpečila druhú najvyššiu futbalovú súťaž na Slovensku.

Je rozhodnuté o záchrane

Najväčším konkurentom v boji o záchranu bola pre Spišiakov nevyspytateľná Rimavská Sobota. V 17. minúte zápasu rozjasal domácich priaznivcov presným zásahom Lukáš Kiššák.

Hostia stále ohrozovali domácu bránu a len vlastnou nemohúcnosťou nedokázali využiť gólové šance, plus excelentný výkon podal brankár Gáborčík.

„V prvom polčase sa hral otvorený futbal. Šance boli na oboch stranách. Našťastie sa nám darilo držať bezgólový stav. Po zmene strán už sme mali opraty zápasu vo svojich rukách a pridali sme ďalšie góly,“ stručne zhodnotil rozhodujúci súboj o záchranu hrdina stretnutia, dvojgólový Lukáš Kiššák.

Novovešťania zdolali Rimavskú Sobotu 4:0. Gólový účet zápasu otvoril už spomínaný Lukáš Kiššák a ten istý hráč v 70. minúte pečatil zaslúžené víťazstvo.

„Pri prvom góle mi dobre sadla centrovaná strela. Druhý presný zásah prišiel po tečovanej lopte, ktorá sa poodrážala v šestnástke,“ opísal gólové momenty spišskonovoveský kanonier.

Ešte pred záverečným hvizdom hlavného rozhodcu sa dvíhali diváci zo sedadiel a ponáhľali sa domov sledovať hokej z majstrovstiev sveta.

Aj domáci futbalisti sa rýchlo pobrali zo šatne povzbudzovať našich hokejistov.

Nálada bola výborná, veď v zostávajúcich dvoch majstrákoch (Poprad a Haniska) sa už Novovešťania nemusia strachovať o výsledok a vypadnutie. Mohlo sa oslavovať.

„Či budú oslavy úspešnej záchrany ešte neviem. Možno teraz vo vipke, ale skôr to lepšie vidím na gulášik po skončení sezóny,“ dodal ponáhľajúci sa Lukáš Kiššák.

Súvisiace články