Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Boj o záchranu nezačali Spišiaci najlepšie

Zbytočná strata bodov. Po nemastnom-neslanom výkone Spišská Nová Ves prekvapujúco neuhrala s Tepličkou n/H ani bod. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 5. apr 2016 o 22:00

Domáca prehra 1:2 s Tepličkou sa radí do kategórie neočakávaných. Hostia po sérii prehier na Spiši prekvapili.

SP. NOVÁ VES. Päťčlenná skupina sa vytvorila v 2. futbalovej lige Východ.

Súperi sa stretnú v nadstavbovej časti systémom každý s každým a hrá sa o záchranu v súťaži.

Rozháraný prvý polčas

Prvým súperom v druhej časti súťaže bola pre Spišskú nevyspytateľná Teplička nad Váhom. Spišiakom sa v tejto sezóne proti tomuto súperovi darilo, keď na ich pôde uhrali remízu 2:2 a doma zvíťazili 1:0.

V treťom vzájomnom meraní síl došlo k menšiemu prekvapeniu. Teplička aj po sérii prehier sa predstavila v metropole Spiša ako behavé a snaživé mužstvo. To skôr domáci zaostali za očakávaniami.

„Súper prišiel v dobrej forme, ale my sme jednoznačne chceli zvíťaziť. Prvý polčas bol dosť rozháraný. Nezachytili sme úvod druhej časti hry. Súper to využil dvoma rýchlymi gólmi. Záver už bol hektický a stále som veril do poslednej sekundy vo vyrovnanie. Veď aj do poslednej sekundy sme mali gólovú tutovku,“ povedal po nečakanej prehre záložník FK Spišská Nová Ves Tomáš Baranyi.

Úplne iná súťaž

Stále nie je presne dané, ako a koľko klubov bude z druholigovej súťaže vypadávať. Novovešťania si tak v minitabuľke o záchranu nepolepšili. Sú na predposlednej priečke.

Majú síce deväťbodový náskok pred posledným celkom tabuľky, no práve v najbližšom kole sa stretnú v Rimavskej Sobote títo dvaja súperi.

„Nadstavba už je niečo úplne iné. Tu si už každý uvedomuje, o čo sa hrá. Prvý zápas sme doma prehrali, ale treba sa sústrediť na ďalšie súboje. Najbližšie na možno rozhodujúci v Rimavskej Sobote,“ skonštatoval Tomáš Baranyi.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.