Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Boj o záchranu: Radvaň n/L., Ubľa i Zubné

Sportnet|Publikované 2. apr 2009 o 00:00

Ak by zo IV. ligy, sk. Sever vypadol iba jeden (podľa súčasného stavu Jasenov, resp. Kľušov by hrali o rok práve V. ligu, sk. Severovýchod) a

postúpila by trojica z I. triedy ObFZ Humenné, Vranov a Svidník, s piatoligovou miestenkou sa rozlúčia poslední traja.

ZEMPLÍN. Kuková sa zdá byť prvým vypadávajúcim, so Zubným to nevyzerá ružovo, Ubľa i Radvaň n/L. živia nádej.

TJ Družstevník Radvaň n/L.

Úplne novými tvárami sú útočníci - Marcel Gavaľa, svojho času hrajúci v Humennom, naposledy v Stakčíne a mladý Michal Jasík z Rokytova pri Hum., ktorý v II. triede ObFZ Humenné nastrieľal za jeseň rovný tucet gólov. V zime Radvaňčania nelenili, okrem tréningov odohrali deväť prípravných stretnutí. V generálke podľahli Lastomíru 2:3. Začiatok jari ako remeň - tri stretnutia v rade vonku. "V príprave sme spravili všetko, aby sme sa na náročnú odvetu pripravili. Odohrali sme veľa zápasov, boli na sústredení. Verím, že priamemu boju o záchranu sa vyhneme," poprial si Michal Svičin st., tréner. O naplnenie cieľa sa budú snažiť: Lazor, Hrivňák - R. Kudláč, T. Štefek, J. Kuruc, J. Burda, M. Jasík, J. Mríz, M. Svičin ml., B. Timuľák, M. Kuruc, M. Ferenc, L. Petko, M. Gavaľa, P. Židzik, V. Korba, J. Ferenc, Rabajda, P. Kudláč. Víkendový program: Medzilaborce (vonku).

TJ ŠM Ubľa

Nováčik sa snaží, chce ostať medzi piatoligistami aj o rok. Tréningy mal dvakrát v týždni, zápasy, podľa počasia sa využívala telocvičňa, multifunkčná umelá tráva a terény v okolí. Pomocnú ruku výrazne podáva obec, klub získal prenosné brány, oblečenie, lopty, pomôcky na tréning. Príchodom trénera Koribaniča sa dostavili výsledky, zlepšil sa herný prejav. K oslabeniu nedošlo, pribudli mladíci zo Sniny Glodko a Vohnout. Káder: Ľ. Gajdoš, Seman - T. Regula, M. Regula, Bilčák, Máleš, Rigan, L. Pavlina, Š. Pavlina, Darjanin, Fejsák, Dobrotka, T. Peštík, M. Peštík, J. Peštík, Bevis, Fedorjak, Tatlidere, Kožuškanič, M. Hačko, Kirňák, Glodko, Vohnout, Onufer. Víkendový program: Kamenica n/Cir. (doma).

TJ Lesy Zubné

Veľkým optimizmom zubniansky tábor pred odvetou nesrší. "Príprava sa nám nevydarila. Tréningová účasť bola veľmi slabá, mizerná. Zápasy sme hrali stále s inou zostavou, jediným pozitívom je, že šancu dostávali naši mladí odchovanci. Chceme sa zachrániť, no zámery sú jedna vec, súťaž ukáže realitu. Spokojní budeme, ak sa nám podarí pod seba dostať ešte jedno mužstvo," podotkol hrajúci tréner Miroslav Kovaľ. V generálke podľahli Zubňania lídrovi z Medzilaboriec vysoko 0:9, uvidíme, čo prinesie jar. Káder: M. Chalčák, R. Boňko - M. Boňko, M. Hančarík, M. Drozd, Ľ. Sima, M. Dinič, Chavalčák, Hirjak, P. Hrehovčík, M. Kovaľ, J. Max, M. Klič, V. Belej, A. Sima, M. Bálint, J. Hrehovčík, T. Buchlák, P. Gábrik. Víkendový program: Zámutov (vonku).

Pred odvetou

7. Soľ 14 6 1 7 21:17 19

8. Hlinné 14 6 1 7 24:30 19

9. Hencovce 14 6 0 8 19:34 18

10. Radvaň n/L. 14 4 4 6 29:28 16

11. Ubľa 14 4 3 7 19:34 15

12. Zámutov 14 4 2 8 13:25 14

13. Zubné 14 2 2 10 11:44 8

14. Kuková 14 0 1 13 14:44 1

Súvisiace články