Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Boj o finále pokračuje vo Svite

Bitka o finále pokračuje. Vo Svite je dnes na programe druhý diel. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 31. mar 2012 o 00:00

Semifinálová séria play-off extraligy basketbalistov medzi BK Iskra Svit a MBK Rieker Komárno pokračuje dnes vo Svite druhým zápasom.

V prvom súboji vyhrali domáci Komárňania 89:78.

SVIT. Podtatranci vzdorovali víťazovi základnej časti viac ako 35 minút napriek tomu, že im v zápase chýbali až traja legionári.

Lotyš Martins Berkis mal po troch technických chybách stop na jedno stretnutie, Američan Julian Mascoll musel odcestovať domov a do hry nezasiahol ani jeho krajan Johndre Jefferson.

“Podali sme veľmi slušný výkon, hlavne v obrane. Hrali sme s nasadením, kolektívne. Škoda, že v prvom polčase sme si neudržali 11-bodové vedenie. Stretnutie sa lámalo v momente, keď nebol odpískaný jasný faul na Hendersona. Nasledovala technická chyba pre nášho hráča a súper nám ušiel na rozdiel dvanástich bodov. To sa napokon ukázalo ako rozhodujúce. Hoci hráme proti kvalitnému súperovi, hráči sa presvedčili, že máme na to, aby sme zabojovali o finále,” povedal nám prezident BK Iskra Svit Ján Drobný.

V dnešnom zápase už bude môcť nastúpiť Berkis, čím by sila domáceho mužstva mala výrazne stúpnuť. “Čaká nás veľmi dôležitý domáci zápas pred naším výborným publikom. Berkis nám v Komárne veľmi chýbal, teraz je už pripravený nastúpiť. Mascoll už mužstvo opustil,” doplnil J. Drobný.

Môžu pomýšľať na víťazstvá

Najlepším strelcom Svitu v prvom dueli bol s 24 bodmi pivot Vincent Polakovič, ktorý verí, že séria bude po dnešnom súboji vyrovnaná.

“V prvom zápase sme mali veľmi dobré momenty, hlavne v prvom polčase. Škoda hluchej chvíľky, keď sa domáci dostali späť do hry. O našej prehre rozhodli maličkosti. Sami sme sa ale presvedčili, že aj v nekompletnej zostave môžeme pomýšľať na víťazstvá. Čaká nás teraz existenčný zápas. Dúfam, že sa nedostaneme pod nejaký zbytočný tlak, ktorý by nám mohol uškodiť. Ak budeme hrať koncentrovane celých 40 minút, určite máme šancu na úspech. Chceme zúročiť výhodu domáceho prostredia a podporu nášho vynikajúceho publika,” uviedol V. Polakovič.

ico

Dnes aj videoprojekcia

Vzhľadom na mimoriadny záujem o semifinálový zápas vedenie klubu rozhodlo o videoprojekcii v malej telocvični, kde bude osobitný vstup a zadarmo. Všetci, ktorým sa neušli lístky, sú vítaní!

Súvisiace články