Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Boj o bronz bol škandalózny

Tretí Spišiaci. Po nenastúpení Nitry patrí tretia priečka Spišiakom. Bronzové oslavy však žiadne nebudú. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 13. máj 2013 o 00:00

Basketbalisti Spišskej Novej Vsi sú po sezóne 2012/2013 bronzoví. Medailové umiestnenie získali bez boja.

Nitra na prvý zápas série nenastúpila.

SP. NOVÁ VES. To, čo sa pred začiatkom bojov o tretie miesto hovorilo, sa v Nitre podvečer aj naplnilo. Po známej kauze Rančík Nitra bojkotovala súboj o bronz.

Basketbalová výprava zo Spiša pod Zobor vycestovala. Zverenci trénera Černického nastúpili aj na predzápasovú rozcvičku, no všetkým bolo jasné, že sa svojho súpera nedočkajú.

Po pätnásťminútovej čakacej dobe rozhodcovia odišli, stretnutie bolo predčasne ukončené.

„Je to nepríjemná situácia, napríklad aj naši Američania to ťažko chápu. Ale je to rozhodnutie Nitry a my ho akceptujeme. Je škoda pre basketbal, že sa nehrá. Keďže Nitra nenastúpila, je rozhodnuté. Podľa FIBA pravidiel jedna kontumácia znamená ukončenie série. Znamená to, že Nitra už k nám nemusí cestovať,“ povedal po neodohranom zápase tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický.

V stredu rozlúčka doma

Po kontumačnom víťazstve sa už v stredu na Spiši hrať nebude. Hlavne domáci diváci smútia, lebo súboje s Nitrou to boli vždy veľké basketbalové sviatky. Navyše by to bol boj o tretie miesto.

„Na stredu pozývame všetkých fanúšikov spišskonovoveského basketbalu, ktorí nám fandili celú sezónu. Bude sa konať rozlúčka so sezónou. Odohrá sa exhibičný zápas dvoch mužstiev, poskladaných z našich hráčov. Plus zoberieme hráčov aj z nášho úspešného ligového B – mužstva. Cez prestávku pripravíme rôzne súťaže zručnosti. Takýmto spôsobom sa chceme poďakovať naším skvelým divákom. Vstup je zdarma,“ pozval všetkých predseda VV BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Rastislav Javorský.

Bude aj bronzová ceremónia? „Pohár a medaily nám už poslali. Žiadne oficiálne odovzdávanie medailí nebude. Plne chápeme a podporujeme rozhodnutie Nitry. Takto získaný bronz nás vôbec neteší,“ odpovedal R. Javorský.

Súvisiace články