Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Boj medzi NHL a NHLPA sa priostruje

TASR|27. aug 2004 o 15:31

Ottawa 27. augusta (TASR) - Jednania medzi zástupcami NHL a Hráčskou asociáciou NHLPA, ktoré majú zažehnať hernú výluku v zámorskej profisúťaži, se začínajú ...

Ottawa 27. augusta (TASR) - Jednania medzi zástupcami NHL a Hráčskou asociáciou NHLPA, ktoré majú zažehnať hernú výluku v zámorskej profisúťaži, se začínajú poriadne vyostrovať. Po poslednom zasadaní, ktoré se uskutočnilo vo štvrtok v Ottawe, rozpútali obe znepriateľené strany nevídanú slovnú prestrelku.

"Som veľmi znechutený, pripadám si ako keby som bol v nejakej šou. Únia nemá záujem s nami jednať," odkázal zámorským novinárom viceprezident NHL Bill Daly. "Jeho vyjadrenia sú úplne v rozpore s tým, čo nám hovorí za jedným stolom," reagoval riaditeľ NHLPA Ted Saskin, ktorého mala slovenská hokejová verejnosť možnosť vidieť pred pár dňami v Bratislave pri príležitosti prípravného zápasu pred Svetovým pohárom SR - Švédsko.

Majitelia klubov a reprezentanti hráčskych odborov spolu vo štvrtok diskutovali štyri hodiny, teda o hodinu menej než pri poslednej stredajšej schôdzi. Zasadnutia sa zúčastnili tiež komisár NHL Gary Bettman a prezident NHLPA Bob Goodenow, ktorí sa však k výsledkom diskusie odmietli vyjadriť.

"Bol to zdravý dialóg. Pokračujeme v konštruktívnych jednaniach, dalšie nás čakajú budúci týždeň v Montreale," predniesol Saskin. Ibaže Bill Daly vzápätí absolútne obrátil jeho výrok. "Vedieme diskusiu, ktorá je absolútne bezvýznamná," citovala Dalyho slová kanadská tlačová agentúra Canadian Press. Ted Saskin o trochu neskôr prehlásil, že Daly rozpráva niečo úplne iné na verejnosti a niečo iné priamo pri rokovaniach. "V zasadacej miestnosti označujú naše otázky za dobré a sú veľmi aktívni, aby nám poskytli ďalšie dodatočné informácie. Vyzerá to, že hneď ako sa chceme baviť o niečom inom ako o platových stropoch, dajú verejne najavo svoju frustráciu," hnevá sa Saskin.

Obe strany sa tak stále vzájomne obviňujú z toho, že tá druhá nehodlá ustúpiť od svojich požiadaviek. Zároveň sa osočujú, že druhej strane lockout vlastne vyhovuje a robí všetko pre to, aby nová sezóna NHL nezačala.

Súvisiace články