Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Body už nechcú rozdávať

Sportnet|Publikované 10. okt 2008 o 22:00

Dve prehry majú na svojom konte v domácom prostredí futbalisti treťoligových Vysokých Tatier, keď podľahli Bardejovu a nečakane aj Svidníku. Túto

šesťbodovú stratu sa snažia vykompenzovať bodmi z vonku. Podarilo sa im získať štyri a tak tabuľke pravdy sú stále v mínuse.

VYSOKÉ TATRY. V domácom prostredí ich čakajú v jesennej časti už iba dve stretnutia, zajtra s Topoľanmi a potom privítajú Veľký Šariš. Aj preto sa chcú hráči rozlúčiť s divákmi dvomi víťazstvami, lebo potom cestujú do Sabinova a Giraltoviec, kde sa body nezískavajú ľahko.

Chýbať bude vykartičkovaný Kakaščík

Po prehre v uplynulom kole neskrýval sklamanie tréner Marián Wikarski, avšak viac ho hnevala štvrtá karta kapitána Daniela Kakaščíka v Nižnom Hrušove. Tá mu vystavila stop na jeden záaps a tak zajtra bude sledovať súboj s nevýraznými Topoľanmi iba z tribúny. "Domáci hráč ho fauloval, držal ho za dres a roztrhol kapitánsku pásku. Rozhodca ukázal žltu kartu, ktorej sme nevenovali pozornosť v domnení, že ju obdržal faulujúci hráč. Horiše bolo naše zistenie po zápase, keď v zápasie bol uvedený náš hráč. Mrzí ma, že njaslabším článkom toho duelu bol rozhodca, čo konštatovali aj viacerí diváci. Nováčik to doma vie a potvrdil svoju silu aj proti nám. Nepodali sme zlý výkon, len sme nedokázali vyrovnať a domáci nás potrestali tretím gólom," povedal na margo prehry vonku tréner M. Wikarski. Priznal, že prehrať s takým súperom nebolo až takou hanbou.

Nenechať sa uspať

Počas týždňa síce nemal všetkých hráčov pohromade, ale výkon z ostatného stretnutia si rozanalyzovali. Ôsmy celok najvyššej regionálnej futbalovej súťaže hostí nevýrazné Topoľany, ktoré sedem kôl nevyhrali a získali iba dva body. "Tieto výsledky nás nemôžu uspať, lebo súťaž až na dve mužstvá z čela je vyrovnaná a hocikto môže prekvapiť. Jasným dôkazom je naša prehra so Svidníkom," hovorí M. Wikarski. V domácom prostredí si ďalšie zakopnutie nepripúšťajú, ale ako dodal lodivod, súper nemá čo stratiť. "Ako sa hovorí, raz sa tá smola musí pretrhnúť a pokojne Topoľany môžu zabrať zajtra v súboji s nami. Aj preto očakávam vyrovnané stretnutie, ale s priaznivým výsledkom v náš prospech," uzavrel naše rozprávanie kormidleník Vysokých Tatier M. Wikarski.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.