Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Body potešili viac ako predvedená hra

Sportnet|Publikované 12. sep 2008 o 22:00

Ľubičania, ktorých od úvodu sezóny sprevádzajú kolísavé výkony a bodujú predovšetkým na vlastnom ihrisku, chceli aj proti svojmu súperovi z Kľušova

dosiahnuť víťazstvo. Tento cieľ sa im síce podarilo splniť, no ako sa presvedčili, vôbec to nebolo jednoduché, pretože hostia sa predstavili ako veľmi zdatný tím, ktorý držal s Ľubičanmi krok.

ĽUBICA. Domáci hrajúci tréner Miloš Labus z tohto dôvodu prejavil po zápase spokojnosť hlavne so ziskom troch bodov, no nie s hrou.

"V tomto dueli ma potešil len zisk troch bodov a nie samotná hra a nasadenie mužstva, o ktorom by sa dalo polemizovať, pretože nebolo hodné nielenže IV. ligy, ale ani okresnej súťaže. Za jednu z príčin nižšej výkonnosti mužstva považujem skutočnosť, že disponujeme veľmi mladým a dosť úzkym kádrom, v ktorom chýba zdravá konkurencia hráčov. Z toho vyplýva, že v stretnutiach, žiaľ takmer vôbec nemôžeme prestriedať. Niektorí chlapci si navyše už myslia, že futbal hrať vedia, no ešte im k tomu veľmi veľa chýba. Hlavne preto dochádza k častým výpadkom v ich výkonoch či už doma alebo aj na ihriskách súperov, kde sa nám vôbec nedarí bodovať. Napriek tomu všetkému ešte nelámeme nad tým palicu, pretože som presvedčený, že si chlapci konečne uvedomia, že k zvýšeniu výkonnosti je veľmi dôležitý zodpovedný prístup k tréningom a zápasom. Dúfam, že sa nám podarí dať mužstvo dohromady a neúspešné stretnutia z našej strany sa nám budú vyhýbať."

Vydreté víťazstvo

K víťazstvu domáceho tímu veľkou mierou prispel aj talentovaný útočník Miroslav Sova, ktorý považoval tri body za vydreté.

"Naše víťazstvo pramenilo hlavne z enormnej bojovnosti a túžby jeho dosiahnutia. Na ihrisku sme všetci makali a myslím si, že sme boli určite herne na tom lepšie ako náš súper. Aj keď na domácej pôde je prvoradou úlohou stále bodovať naplno, čo sa nám zatiaľ v tejto sezóne darí, je potrebné, aby sme sa v nastávajúcich zápasoch dokázali konečne vyhecovať aj na ihriskách súperov. Na nich väčšinou hráme dosť zakríknuto a nevieme sa vysporiadať s domácim prostredím súpera. Pevne verím, že tak náročných stretnutí, ako bolo i toto, sa v blízkej budúcnosti vyskytne čo najmenej. Na ihrisku sme hlavne po zmene strán pôsobili unaveným dojmom a nebyť hrubých chýb v defenzíve súpera, ktoré sme využili na otočenie skóre a nepremenenej penalty, vývoj stretnutia mohol byť určite iný."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.