Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Body odplávali dole Bodvou

Brankár Emil Sudimák patril k oporám Trebišovčanov v dueli proti Moldave. (Autor: Rudolf Rondzik)
Sportnet|Publikované 19. aug 2014 o 00:00

Bielo–modrí od Bodvy nezopakovali nadšenie z druholigovej premiéry proti Rimavskej Sobote a tak pykali.

Futbalisti Moldavy podľahli Trebišovu 0:1.

MOLDAVA. Trebišov napriek nezdaru pred týždňom s Lokomotívou a po utorkovom nečakanom vypadnutí zo Slovnaft Cupu so štvrtoligovým Popročom neprišiel do Moldavy ustráchaný.

„Bolo by odvážne tvrdiť, že sme na súperovu pôdu išli s úmyslom získať to, čo sme doma stratili. Ale, keďže sme sa museli prispôsobiť piatkovému hraciemu termínu, v pohári dostali príležitosť mladí hráči z lavičky, lebo so silami sme si nemohli dovoliť plytvať. A chlapci potvrdili výkon v Liptovskom Mikuláši a nakoniec i ten s Košičanmi, hoci nám body nepriniesol,“ rozhovoril sa ich tréner Vladimír Rusnák.

„Predviedli sme odvážny, kolektívny výkon a ten nám priniesol zaslúžené sladké ovocie. Absolútna koncentrácia, odvaha a dovolím si povedať, že i skúsenosti rozhodli o našom víťazstve. Aj keď by sa mohlo povedať aj ako o šťastnom, lebo rozhodujúcemu momentu z kopačky Milana Lukáča dopomohol tečom obranca súpera, myslím si, že sme mu išli dôrazne oproti.“

Domáci kouč Karol Kisel ostal po záverečnom hvizde rozhodcu mierne skrúšený: „Nemôžem povedať, že by chlapci nechceli, i keď mi u nich chýbalo viac odvahy i agresivity, no aj samotného futbalového umu. Varíme z toho, čo máme a dnes to nestačilo.“

Azda mohli jeho hráči podceniť protivníka na základe jeho posledných výsledkov? „Nie, to by som nepovedal. My si to ani dovoliť nemôžeme. Pre nás to bude ťažká súťaž a potrebujeme čas na doladenie, zohratie a možno ešte aj doplnenie kádra. Lebo ani dnes som nemal príliš z čoho vyberať, keď som aj pomýšľal priviesť zmenu striedaním. Jenoducho, ak chceme uspieť, každý jeden musí ísť na doraz. Určite by sa súboj vyvinul ináč, keby hneď skraja druhého polčasu využil Roman Jurko viac ako stopercentnú príležitosť. Mohol ju riešiť aj ináč, než len napálením do súperovho brankára, ale to sa už nevráti. Jednoducho, musíme na to čím skôr zabudnúť a pripraviť sa na ďalší duel s Lokomotívou Košice,“ nepripúšťal chmúrne myšlienky kormidelník Moldavčanov.

Súvisiace články