Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Body aj omladeným Košarovčanom

Košarovčania. Omladený káder si užil aj víťazstvo. (Autor: mšk)
Sportnet|Publikované 22. máj 2012 o 22:00

Zmierení so zostupom získali v jarnej odvete prvé víťazstvo.KOŠAROVCE. V piatej lige (skupina Vihorlatsko-Dukelská) boli počas víkendu na programe aj dve humenské derby stretnutia. Napokon v nich padli zhodne po tri góly a z výhry sa tešili domáci.

Radvančania zdolali Beľanov 2:1 a Košarovce si poradili s Ubľou 3:0. Pre Košarovčanov to boli prvé jarné body, potešili, nič to, že neznamenali odovzdanie koncových svetiel tabuľky práve súperovi.

Bližší pohľad na derby Košarovce - Ubľa, čo sa postavenia mužstiev v tabuľke týka, hovorí, že to bol duel posledných dvoch. So značným odstupom, už bez šance na záchranu odohrali duel, v ktorom prevládalo útočné ťaženie.

„Hralo sa hore - dolu, bez psychickej ťarchy, bol to obojstranne útočný futbal. Kým my sme šance premenili, náš súper vyhorel na brankárovi Jankovi Nazadovi, ktorý kryl hosťom tri čisté tutovky. Keďže nepremenil pokutový kop, zákrokmi napravil, čo mu predtým nevyšlo. Pochvalu za obetavý výkon si však zaslúži aj Martin Čirák,“ podotkol Jozef Dzurov.

Mladí odchovanci

Počas zimnej prestávky sa na margo ďalšieho účinkovania klubu z Hornej Oľky v piatoligových vodách šuškalo všeličo, napokon sa však veci pohli k lepšiemu a Košarovčania súťaž dohrajú.

„Už dlhšie je síce známe, že po sezóne budeme jedným z vypadávajúcich, neberieme to však tragicky. Káder sme omladili, chlapci si zvykajú hrať proti harcovníkom, kvalitným súperom, naberajú ostrohy, ktoré sa im len a len zídu. Narýchlo spomeniem Karabina, či Sabolovcov, ktorí ešte nedávno hrali za žiakov „malý“ futbal, teraz už zvádzajú súboje aj s futbalistami, ktorí svojho času hrávali vyššie súťaže. Pripravujeme mužstvo na účinkovanie v okresnej súťaži, ak chlapci ostanú pohromade rok - dva a udržia sa podmienky, opäť získame futbalovú silu. Staviame na svojich hráčoch, odchovancoch, lebo tí nechajú v zápase najviac srdca,“ dodal prezident TJ DP Košarovce.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.