Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Bodové ťaženie Košíc nezastavili ani vojaci spod Urpína

Sportnet|Publikované 29. sep 2014 o 00:00

Košičania natiahli svoju sériu bez prehry a vrátane Slovnaft cupu nenašli premožiteľa už v ôsmom dueli v rade.

Ako Košičania ukončili prvú časť Fortuna ligy, teda víťazstvom v Myjave, tak ju aj začali v odvete a navlas rovnakým výsledkom zdolali pod Urpínom vojakov - 2:0. Odplatili im tak porážku na vlastnom ihrisku v úvodnom kole ročníka, ale čo je podstatné, natiahli svoju sériu bez prehry a vrátane Slovnaft cupu nenašli premožiteľa už v ôsmom dueli v rade.

BANSKÁ BYSTRICA. „Je fajn, že môžeme na zlý vstup do nového ročníka zabudnúť. Postupne ukrajujeme zo strát a v tabuľke sa posúvame stále vyššie,“ rozhovoril sa po ďalšej desiatke v terči strelec poistného gólu na Štiavničkách Dávid Škutka. Zdá sa, že z dvojice Škutka - Haskič sa stáva smrtonosný pár sniperov.

„Chvalabohu, že to začína vychádzať. Veď nato si ma do Košíc vzali späť. Pomaly sa dostávam do psychickej i fyzickej pohody a aj súhra so spoluhráčmi má iné parametre než na začiatku, keď som sa dával dokopy po zranení a tréningovom výpadku,“ vysvetľoval svoj nárast formy a z nej plynúcej gólovej efektivity vysoký útočník MFK.

Aj celkovo vyznela hra zverencov trénera Radoslava Látala ako usporiadaná a po otvorení skóre v 30. min., keď sa pod bodkočiarkovanú strelu v sieti podpísal mierou vrchovatou domáci gólman Boroš, priam suverénne ovládli dianie na zelenom trávniku.

„Našou prvoradou úlohou bolo pokúsiť sa udržať tím na bodovej vlne. Verili sme si i v tomto zápase a naše sebavedomie na ihrisku nik nemohol prehliadnuť. Aj keď sa nám niektoré ďalšie sľubné akcie nepodarilo doviesť do úplného konca, o našom víťazstve nemôže nik povedať, že bolo náhodné,“ nespochybňoval oprávnenosť trojbodového zápisu svojho tímu a určite spokojne nastupoval do autobusu na nočnú cestu domov autor nádherného hlavičkového zakončenia parádneho Haskičovho centra.

Nová zabijacká dvojica?

Žeby sa zrodila nová zabijacká dvojica? „Jaj, som veľmi rád, že sa k nám vrátilo aj šťastie, ktoré nás v úvode súťaže opúšťalo,“ rozhovoril sa autor prvého úspechu i dokonalej prihrávky na hlavu spoluhráča Nermin Haskič, ktorý sa šiestou presnou trefou usadil na čele najlepších strelcov, hoci päťgólových Soumaha a Jeliča ich zápasy 12. kola iba čakali.

„Toto nie je podstatné, či ste v tabuľke kanonierov prvý alebo nie. Dôležité je, že siete za brankármi napíname a tie prinášajú body. Hralo sa nám výborne a je cítiť, že psychická deka z nás opadla. Dúfajme, že definitívne a už budeme našim priaznivcom prinášať iba radosť,“ hľadal slová 25-ročný úspešný ofenzívny hráč Košíc.

Veru, dvadsiatka prítomných košických fans si tento večer užila nad očakávanie a určite neľutovala tento výjazd. Darmo sa vojaci snažili niečo vymyslieť, na zdolanie súpera a aspoň prikrášlenie výsledku nedostali priestor.

Celý tím perfektne plnil zadané úlohy a tak si prakticky Tofiloski ani poriadne nezachytal a to, čo aj prešlo, v zjavnej pohode zlikvidoval.

Ďalšie čisté konto z ihriska súperov je signálom, že v tíme je absolútna pohoda a mužstvo je pripravené rozdávať radosť aj v ďalších dueloch.

Chce to iba väčšiu podporu z tribún, aby sa i naša liga dostala do iného levelu. Lebo, akokoľvek sa budú hráči snažiť, bez patričnej atmosféry vyznejú zápasy mdlo. Ku chvále z videného patrí aj reakcia domáceho kotla, ktorý svojich miláčikov po prehre nevypískal, ale naopak, skandovane im pripomenuli, že ich nikdy neopustia.

Nevieme, či je tento zvyk bystrickým obyčajom, ale po takom trápení a facke to možno domáci futbalisti ani neočakávali a poďakovali sa svojim priaznivcom potleskom.

Žeby nová kultúra na našich štadiónoch?

Súvisiace články