Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Bodovacie preteky, šprint - súhrn, výsledky

SITA|24. aug 2004 o 17:51

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Devätnásťročný ruský dráhový cyklista Michail Ignatijev sa stal olympijským víťazom v bodovacích pretekoch jednotlivcov a pre svoju krajinu vybojoval prvú medailu z aténskeho ...

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Devätnásťročný ruský dráhový cyklista Michail Ignatijev sa stal olympijským víťazom v bodovacích pretekoch jednotlivcov a pre svoju krajinu vybojoval prvú medailu z aténskeho olympijského oválu. Vďaka dobre stanovej taktike nazbieral dvojnásobný juniorský majster sveta 93 bodov a radoval sa zo svojho prvého veľkého seniorského triumfu. Ignatijev v súťaži na 160 kôl (40 km) vyhral päť zo 16 bodovaných šprintov a ďalších 20 bodov si pripísal za náskok jedného kola. Obhajca prvenstva zo Sydney Joan Llaneras zo Španielska skončil druhý, bronz si vybojoval veterán svetových oválov Guido Fulst. Skúsený Nemec získal už svoju tretiu bronzovú medailu z olympijských hier: v roku 1992 v Barcelone a o osem rokov neskôr v Sydney sa tešil z tohto kovu v tímovom šprinte. V pretekoch sklamal úradujúci majster sveta Franck Perque z Francúzska, ktorý skončil až na 10. mieste. Dráharom z krajiny galského kohúta, ktorí boli najväčšími favoritmi OH, sa na ovále v Aténach absolútne nedarí a potvrdila to aj bodovačka jednotlivcov.

Výsledky - utorok:

MUŽI

Bodovacie preteky - konečné poradie: 1. Michail Ignatijev (Rus.) 93, 2. Joan Llaneras (Šp.) 82, 3. Guido Fulst (Nem.) 79, 4. Greg Henderson (N. Zéland) 68, 5. Milan Kadlec (ČR) 65, 6. Mark Renshaw (Austr.) 60, 7. Peter Schep (Hol.) 58, 8. Angelo Ciccone (Tal.) 49, 9. Milton Wynants (Urug.) 46, 10. Franck Perque (Fr.) 43