Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Bode Miller si myslí, že stal terčom dopingových kontrôl

TASR|Publikované 26. nov 2005 o 11:53

Lake Louise 26. novembra (TASR) - Americký zjazdár Bode Miller, v minulej sezóne víťaz Svetového pohára v alpskom lyžovaní, v piatok vyhlásil, že sa po ...

Lake Louise 26. novembra (TASR) - Americký zjazdár Bode Miller, v minulej sezóne víťaz Svetového pohára v alpskom lyžovaní, v piatok vyhlásil, že sa po výrokoch týkajúcich sa legalizácie drog v športe stal terčom čoraz častejších dopingových testov.

Miller si myslí, že potom, ako v októbrovom článku v časopise Ski Racing navrhol liberalizáciu niektorých drog v športe, sa na jeho osobu zamerali osoby poverené Medzinárodnou lyžiarskou federáciou (FIS) vykonávaním dopingových kontrol. "Niet pochýb o tom, že odkedy som sa vyjadril o liberalizácii drog v športe, som v hľadáčiku FIS. Už ma testovali trikrát, pričom ostatných členov môjho tímu maximálne raz," vyhlásil Miller. Prezident FIS Gian Franco Kasper, ktorý je taktiež členom výkonného výboru Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), Millera varoval, že sa za svoje výroky môže stať terčom častejšieho testovania.

Dvadsaťosemročný lyžiar sa stal cieľom náhodných testov už tri víkendy v rade za sebou, pričom jeden vymeškal. Podľa antidopingového kódexu môžu športovci vynechať dve náhodné skúšky počas 18 mesiacov. Ak však neabsolvujú ani tretiu, je to považované za pozitívny test.

Súvisiace články