Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Bode Miller má malý glóbus za super-G

Fritz Strobl pri rozlúčke na svahu. (Autor: REUTERS)
Sportnet|Publikované 15. mar 2007 o 23:00

O veľkých glóbusoch za celkové prvenstvá vo Svetovom pohári saešte nerozhodlo.

LENZERHEIDE. Víťazkou záverečného super-G žien vo finále Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo švajčiarskom stredisku Lenzerheide sa stala Švédka Anja Pärsonová.

Úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne odsunula o 67 stotín na druhú priečku Rakúšanku Andreu Fischbacherovú a získala celkovo 36. triumf vo Svetovom pohári v poolympijskej sezóne. Tretia skončila so stratou 93 stotín Fischbacherovej krajanka Marlies Schildová, ktorá si upevnila vedenie v celkovom poradí SP a urobila ďalší dôležitý krok k zisku veľkého glóbusu za celkové víťazstvo.

Slalomová suverénka sezóny nechala v superobrovskom slalome za sebou dve priame konkurentky v boji o celosezónnu trofej - reprezentačnú kolegyňu Nicole Hospovú i Američanku Juliu Mancusovú. Schildovej navyše zahralo do karát aj to, že jej krajanka a držiteľka malého glóbusu za super-G Renate Götschlová finálovú súťaž nedokončila.

Schildová má pred záverečnými dvoma točivými disciplínami náskok 70 bodov pred Hospovou a už v sobotňajšom slalome, v ktorom sa predstaví aj Slovenka Veronika Zuzulová, môže definitívne rozhodnúť o celkovom prvenstve.

Medzi mužmi útočí na celkové prvenstvo Nór Aksel Lund Svindal. Po včerajšom víťazstve v super-G vo finálových pretekoch sezóny stiahol náskok svojho rivala v boji o krištáľový glóbus Benjamina Raicha z Rakúska už iba na rozdiel troch bodov. Svindal je v Lenzerheide vo výbornej forme a po stredajšom zjazde vyhral vo finále SP aj super-G.

Štvrtým miestom si Američan Bode Miller definitívne zabezpečil zisk malého glóbusu v superobrovskom slalome. Dvadsaťdeväťročný štvornásobný majster sveta si vybojoval svoj šiesty krištáľový glóbus v kariére.

(sita, tasr)


Super-G

Ženy: 1. Anja Pärsonová (Švéd.) 1:20,16 min, 2. Andrea Fischbacherová +0,67, 3. Marlies Schildová +0,93, 4. Alexandra Meissnitzerová +1,15, 5. Nicole Hospová (všetky Rak.) +1,22.

Muži: 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 1:17,94 min, 2. Benjamin Raich (Rak.) +0,13 s, 3. Erik Guay (Kan.) +0,35, 4. Bode Miller (USA) a Marco Büchel (Licht.) obaja +0,39


Fritz Strobl sa lúčil ako Mozart

Originálnym spôsobom sa so Svetovým pohárom v alpskom lyžovaní včera rozlúčil Rakúšan Fritz Strobl. Vo finálovom super-G sa pustil dolu svahom v prestrojení za hudobného génia Wolfganga Amadea Mozarta. „Iba veľmi ťažko dokážem potlačiť emócie. Skončila sa jedna krásna etapa v mojom živote, na ktorú budem vždy s nostalgiou spomínať. Vždy som si hovoril, že pri mojej rozlúčke musí byť veľa vtipu a zábavy. Myslím, že dnes to naozaj stálo za to, bol to veľký deň,“ povedal Fritz Strobl. Rakúšan vyhral spolu deväť podujatí Svetového pohára. Na februárových MS vo švédskom Aare vybojoval striebro v super-G a zlato v tímovej súťaži. V Salt Lake City 2002 sa stal olympijským víťazom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.