Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bod venovali hospitalizovanému trénerovi Novákovi

Sportnet|Publikované 8. okt 2006 o 22:00

Bardejov - Toplianske derby sa hralo bez trénera Giraltoviec Igora Nováka, ktorý ochorel a je hospitalizovaný v prešovskej nemocnici. Jeho zverenci

sa vyburcovali k obetavému výkonu neustálym pohybom siahli na dno síl a domáci sa len s problémami dostali do blízkosti ich brány.

Kľúčové momenty sa odohrali v úvodnej 20-minútovke, ktorá nevyšla koncovým hráčom Bardejova pri zakončení útočných akcií. Aj tréner Mikuláš Čeč takto označil túto časť hry: "Pisárik mohol dať i prihrať na gól Švirkovi. Takto sme súpera postavili na nohy, doma nevieme tvoriť, keďže odišiel Vasiliak po stranách nám to nejde. Každé mužstvo u nás hrá mužský futbal a my ešte stále žiacky. Prehrávame súboje, kazíme prihrávky. Nemáme schopnosti na to, aby sme dokázali zvládať nepriaznivý vývoj zápasu. Už štvrtý po sebe sme prehrávali. Aj keď sme hrali druhý polčas takmer na bránu Giraltoviec, neprinieslo to výsledok. Keď poviete hráčom, aby dávali lopty za obranu, oni lopty dvíhajú. No čo im mám povedať. Máme nízkych útočníkov a dávame vysoké centre, kde sú vysokí obrancovia. Nevyužívame svoju hru po zemi a rýchlosť. Je to aj v hráčskom kádri, ktorý musíme doplniť. Týmto spôsobom sa nedá ísť ďalej."

Na ihrisku bolo veľa technických chýb, niektorí domáci hráči opakovane prihrávali súperovi, čo bola voda na mlyn Slovanu, ktorý dokázal kontrovať. "Každý pokazí, ale keď sa kazí celý zápas, každá tretia prihrávka, tak ťažko sa dostaneme k šestnástke. Tam ale opäť niečo pokazíme a ideme späť. Ubeháme sa, aby sme ubránili útok. Chýba pokoj, priestor, razancia v osobných súbojoch," zhrnul roztrpčený M. Čeč.

Na lavičke Giraltoviec chýbal kormidelník Igor Novák. Jeho asistent Jozef Mati vysvetlil dôvod neúčasti i taktiku, akú pripravili na Bardejov: "Tréner Novák po pondelkovej príhode leží v ťažkom stave v nemocnici. Tento bod zo zápasu venujeme jemu. Chlapci sa zomkli, podali super výkon. Hru sme založili na dobrej defenzíve a hrali sme vyložene na jedného útočníka. Vyhovovalo nám, že Krochta hral v prvom polčase stopéra. My sme si vypracovali tri čisté šance, domáci jednu. V druhom sme nastúpili rozladení a dostali sme gól. Domáci si vypracovali ešte jednu šancu, ale brankár Štefaník nás podržal. S bodom sme spokojní, hoci nám v útoku chýbal zranený Vaško."

Druhý polčas sa v podstate hral na bránu Slovana, ale jeho obrana podala disciplinovaný výkon a neurobila vážnejšiu chybu. Možno aj preto, lebo domáci útočníci toho veľa nevymysleli. "Celý týždeň sme dobre trénovali. Myslím, že rozhodla aj naša zlepšená kondícia a podržal nás brankár. Celé mužstvo podalo zodpovedný výkon," zvýraznil J. Mati.

Ľubomír Krochta, kapitán Bardejova prišiel do klubu pomôcť svojimi skúsenosťami a po zápase sa snažil hľadať príčiny nevýrazných výkonov mužstva: "Som z toho nešťastný, no myslím si, že mužstvo má perspektívu. Je nás len štrnásť a káder treba doplniť o dvoch-troch skúsených, ktorí by dali hre tvár. My sa naháňame, chýba rozohrávka. Ja som v prvom polčase mal dávať prihrávky za obranu, ale nám to nevychádzalo. Nepremenili sme šance, súper dal gól, zavrel sa a pre nás je ťažké niečo vytvoriť. Naši mladí hráči boli hodení do vody, chýba im organizácia v mužstve zhora nadol. Potrebujú čas, aby dozreli pri skúsených tak ako voľakedy ja."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.