Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Boczová opäť víťazkou juniorského turnaja ITF vo Francúzsku

SITA|Publikované 22. apr 2008 o 09:40

ISTRES 22. apríla (SITA) - Slovenská tenistka Klaudia Boczová sa druhý týždeň v rade stala víťazkou juniorského turnaja ITF so štatútom Grade 2 vo Francúzsku, v tomto prípade aj vo štvorhre. Sedemnásťročná ...

ISTRES 22. apríla (SITA) - Slovenská tenistka Klaudia Boczová sa druhý týždeň v rade stala víťazkou juniorského turnaja ITF so štatútom Grade 2 vo Francúzsku, v tomto prípade aj vo štvorhre. Sedemnásťročná členka TK Ellite Team Nové Zámky a Národného tenisového centra po triumfe v Cap d´Ail tentoraz dominovala na antuke v Istres. Semifinalistka štvorhry z Australian Open 2007 (s Kristínou Kučovou) ako šiesta nasadená zvíťazila vo finále dvojhry dievčat nad gruzínskou kvalifikantkou Jekaterinou Gorgodzeovou 6:4, 6:1. V deblovej súťaži spolu s domácou Cindy Chalaovou dominovali ako jednotky žrebu nad francúzsko-ruským párom Irina Ramialisonová, Polina Rodionovová hladko 6:2, 6:0.

Novozámčanka Boczová figuruje v kombinovanom mládežníckom svetovom rebríčku už na 28. priečke (predtým 46. miesto). Spomenutá šampiónka súťaže dievčat na US Open 2007 a čerstvo opäť členka fedcupového tímu SR K. Kučová, ktorá už dáva prednosť seniorským podujatiam, je v juniorskom počítačovom poradí ITF bez zmeny na 6.

Dvojhra - finále:

Klaudia Boczová (6-SR) - Jekaterine Gorgodzeová (Gruz.) 6:4, 6:1

Štvorhra - finále:

Klaudia Boczová, Cindy Chalaová (1-SR/Fr.) - Irina Ramialisonová, Polina Rodionovová (Fr./Rus.) 6:2, 6:0

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.