Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Blues chcú Vitteka i bývalého Moravčíkovho spoluhráča Swierczewskeho

TASR|20. jan 2003 o 15:06

Birmingham 20. januára (TASR) - Poslednými kameňmi do mozaiky záchranárskych prác v anglickom futbalovom klube FC Birmingham City sa podľa oficiálnych ...

Birmingham 20. januára (TASR) - Poslednými kameňmi do mozaiky záchranárskych prác v anglickom futbalovom klube FC Birmingham City sa podľa oficiálnych klubových zdrojov majú stať poľský internacionál Piotr Swierczewski a slovenský reprezentant Róbert Vittek. Zaujímavosťou je skutočnosť, že práve Swierczewski bol ešte vo Francúzsku spoluhráčom uznávaného Slováka Ľubomíra Moravčíka.

"Swierczewski u nás strávil celý týždeň a presvedčil nás o svojich kvalitách. Sme blízko dohode o zmluve na kratšie obdobie," povedal tréner Blues Steve Bruce o 30-ročnom poľskom stredopoliarovi, ktorý okrem Olympique Marseille pôsobil v Katoviciach, Saint-Etienne, Osake a Bastii a na Vittekovu adresu dodal: "Pozvali sme ho k nám pred niekoľkými dňami, ale pre nepriaznivé počasie sme si ho odskúšali len v hale. Potrebujeme ho vidieť ešte v akcii na trávniku, preto sa ešte vrátil na tri-štyri dni do Wast Hills. Uvidíme, čo sa udeje potom. Viedli sme už úvodné kolo rozhovorov s tým, že ak to budem možné, chceme Vitteka na hosťovanie do konca sezóny."

V nedeľu odcestoval Vittek spoločne s generálnym riaditeľom belasých Romanom Dubeňom na ďalšie rokovania, ktoré sa uskutočnia v pondelok a utorok. Podľa britských médií neakceptujú bluesmani požiadavku vedenia Slovana, ktoré za prestup 20-ročného útočníka žiadalo 2,5 milióna libier. V prípade, že slovenský útočník pôjde na zapožičanie resp. hosťovanie do anglického klubu FC Birmingham City, musí v zostupom ohrozenom klube Premiership zotrvať minimálne pol roka. Na zapožičanie hráča je podľa reglementu Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) potrebný súhlas troch zmluvných strán a v tomto prípade ten Vittekov zatiaľ chýba.

Súvisiace články