Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Blokár Kašper sa prebojoval do "základu"

Sportnet|Publikované 15. nov 2005 o 23:00

Humenné - Volejbalisti spod Vihorlatu majú za sebou polovicu základnej časti. Počas uplynulého víkendu odohrali dva náročné zápasy na Považí, vrátili

sa domov s absolútne vyrovnanou bilanciou (na zápasy 1:1, na sety 3:3), čo znamená, že aktuálne im patrí v tabuľke druhé miesto za VKP iba vinou horšieho pomeru lôpt.

Kormidelník chemesákov vo víkendovom dvojzápase opäť pozmenil zostavu. Po minulotýždňovej výmene nahrávačov (Matta - Lampart) došlo k novotám na poste blokára - Vladimíra Kríža nahradil v základnej zostave Peter Kašper. "Vychádzali sme z momentálnych zlepšení herných činností u Kašpera najmä na podaní a v nácviku rýchleho prechodu na sieť. V tréningoch pôsobil spoľahlivo, takže sme ho v zostave pred Krížom, ktorý s nami cez týždeň netrénuje a je k dispozícii iba na zápasy, uprednostnili. Momentálne dobré riešenie sa potvrdilo aj v Púchove, trochu horšie to už bolo v Novom Meste, kde nedokázal naplniť najmä blokárske úlohy," ozrejmil a hneď aj zhodnotil výkon humenského blokára tréner Štefan Hronec. Pre 20-ročného "odfarbeného blonďáka" to bolo v sezóne premiérové zaradenie do stretnutia hneď od začiatku. "Bol som rád, že sa mi takáto možnosť naskytla. Snažil som sa dôveru trénera nesklamať a myslím, že proti Púchovu sa to mne i celému kolektívu podarilo. Súpera sme nepustili prakticky k ničomu a stále sme mali navrch. Proti Novému Mestu sme neubránili Barbierika a Procházku na sieti a to bol pre domácich hlavný "prísun" bodov. Nezabrali sme v medzihre a aj môj výkon už nebol optimálny," konštatoval rovné dva metre meriaci blokár VK Chemes. Keďže zápasy so súpermi z Považia boli dohrávkou, v piatok a sobotu čaká Humenčanov s týmito súpermi odveta. "Či nastúpim, záleží na trénerovi. Potrebné bude vychádzať z taktických úloh, ktorými musíme súperov predčiť," dodal Peter Kašper, ktorý si poslednými zápasmi zvýšil konto o deväť bodov.

Jakubov iba na "štyri lopty"

V stretnutí Nové Mesto n/V. - Humenné sa medzi hráčmi, ktorí zasiahli do hry ako striedajúci objavilo aj meno Mira Jakubova. Ten sa zo svetového šampionátu kadetov v Alžírsku vrátil so zranením chrbta a vstup do zápasu bol preň v sezóne premiérový. "Na ihrisku bol tuším "štyri lopty". Išlo o taktické striedanie, pretože Katonu sme potrebovali takticky usmerniť. Miro sa nechytil a Vlado Katona sa tak hneď po chvíli na palubovku vrátil," dodal Štefan Hronec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.