Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Blížiace ME silnou motiváciou pre karatistov

Sportnet|Publikované 23. nov 2004 o 00:00

Košice - V minulých dňoch sa karatisti z celého východoslovenského regiónu zúčastnili na 2. kole Slovenského pohára starších dorastencov a juniorov,

ktoré sa konalo vo Zvolene. Bojovalo sa nielen o prvé tri miesta, ale aj postupové body na majstrovstvá SR. Na súťaži sa zúčastnili viaceré kluby z nášho regiónu, ktoré sú členmi Východoslovenskej únie karate a bojových umení (VÚKABU). Prezident VÚKABU Július Valenta sledoval pozorne výkony našich karatistov: "S výsledkami karatistov z VÚKABU som spokojný. Chcel by som aj touto formou poďakovať nielen športovcom za reprezentáciu východoslovenského karate, ale aj trénerom klubov z VÚKABU, ktoré sa aktívne zúčastňujú na rôznych podujatiach v rámci karate. V blízkej budúcnosti si pripomenieme 30. výročie založenia karate na východnom Slovensku. Za tú dobu sme vychovali množstvo nielen špičkových karatistov, ale zároveň aj trénerov a rozhodcov." Reprezentačný tréner František Kretovič zhodnotil turnaj takto: "Turnaj mal vysokú športovú úroveň. Pretekári vedia, že sa blížia majstrovstvá Európy juniorov a kadetov a svojimi výkonmi chcú presvedčiť reprezentačných trénerov o svojej nominácii. Niektoré zápasy potešili oko každého znalca karate. Musím spomenúť hlavne dueli: Petra Šimka a Mareka Samka do 70 kg, Františka Kretoviča a Milana Vašeka do 80 kg a Alexandra Hudáka proti Petrovi Kožákovi nad 80 kg. Východoslovenskí pretekári opäť potvrdili svoju vysokú úroveň a získali 21 medailí v kumite." Vyjadrenie trénera KK Union Košice Ing. Petra Bozogáňa: "S bilanciou 5 prvých, 5 druhých a 3 tretích miest sme spokojní. Viacerí pretekári nášho klubu podali výborné výkony. Spomenul by som hlavne Petra Šimka, Radku Lipovskú, Richarda Tomascha, Luciu Ševčíkovú, Petru Klímovú, Vladimíra Saba, Maroša Sokola, Petra Vargu, Petra Kožáka a aj ďalší si zaslúžia uznanie. Výsledky sú o to cennejšie, že konkurencia bola veľmi silná. Naše snaženie na tréningoch teraz bude zamerané na prípravu na majstrovstvá Slovenska, ktoré budú 4.12.2004 v Trenčíne."

Výsledky jednotlivých klubov:

KK Union Košice - 1. miesto: Vladimír Sabo kumite st. dorastenci do 55 kg, Peter Varga kumite juniori do 60 kg, Maroš Sokol kumite juniori do 65 kg, Peter Šimko kumite juniori do 70 kg, Radka Lipovská kumite st. dorastenky do 60 kg, 2. miesto: Marek Vajda kumite st. dorastenci do 55 kg, Richard Tomasch kumite st. dorastenci do 70 kg, Erik Kaško kumite juniori do 60 kg, Peter Kožák kumite juniori nad 80 kg, Lucia Ševčíková kumite st. dorastenky do 50 kg, 3. miesto: Róbert Kaleta kumite st. dorastenci do 75 kg, Miroslav Sabo kumite juniori do 70 kg, Petra Klímová kumite st. dorastenky do 55 kg.

KK Kretovič Košice - 1. miesto: František Kretovič kumite juniori do 80 kg, Alexander Hudák kumite st. dorastenci nad 80 kg, 2. miesto: Diana Durová kumite st. dorastenky nad 60 kg, Alexandra Biačková kumite juniorky nad 60 kg, 3. miesto: Daniel Potoma kumite juniori do 70 kg.

KK Humenné - 1. miesto: Dávid Winter kumite st. dorastenci do 70 kg.

MsKS Sabinov - 2. miesto: Beáta Futejová kumite st. dorastenky do 55 kg, družstvo st. dorastenky kumite

Metropol Košice - 2. miesto: Ján Olekšák kata juniori, 3. miesto: Michal Hrunčák kata st. dorastenci, Rastislav Kmec kata st. dorastenci.

ŠŠK Junior Prešov - 2. miesto: Peter Sabol kumite juniori do 75 kg.

Súvisiace články