Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

BLESKOVÝ ROZHOVOR S... - Jozefom VUKUŠIČOM, generálnym riaditeľom MFK Košice.

Sportnet|Publikované 19. mar 2009 o 23:00

Trénerské zmeny v MFK!Včera skončili na lavičke prvoligového B-mužstva MFK Košice tréner Ladislav Totkovič a jeho asistent Jaroslav Rybár.

Trénerské zmeny v MFK!

Včera skončili na lavičke prvoligového B-mužstva MFK Košice tréner Ladislav Totkovič a jeho asistent Jaroslav Rybár. Prečo?

- Došlo k prehodnoteniu koncepcie A a B-mužstva. Najdôležitejšia zmena nastala v tom, že B-tím bude spadať pod A-tím. Tréneri Jaroslav Galko a Ján Bodnár budú zodpovední za tréningový proces i zápasy B-mužstva. Celé to bude zastrešovať hlavný tréner Ján Kozák. Tréningový proces oboch seniorských mužstiev bude prebiehať osobitne, ale bude koordinovaný hlavným trénerom.

Tréneri Galko a Bodnár budú rovnocenní?

- Prvým trénerom bude Jaroslav Galko, asistentom bude Ján Bodnár. Tak sme túto zmenu nahlásili aj na zväz. Hrajúcim asistentom zostáva Anton Šoltis. Tento variant platí pre prípad, že obe naše mužstvá nebudú hrať v jeden deň. S tým, že obaja tréneri budú sedieť aj na lavičke A-mužstva. Samozrejme, zmena nastane, keď obe mužstvá budú hrať v jeden deň. Vtedy pocestuje s béčkom len Ján Bodnár a Jaroslav Galko zostane pri trénerovi Kozákovi pri A-mužstve. Na najbližšom zápase prvoligovej rezervy MFK v sobotu v Lučenci budú sedieť na lavičke obaja tréneri Galko s Bodnárom, na druhý deň budú obaja aj na lavičke A-mužstva na zápase v Prešove.

Máte túto schému odpozorovanú od iných klubov, alebo je to len košické špecifikum?

- Pravdu povediac, neviem, či to niekde podobne funguje a ani som to nezisťoval. Náš zámer však bol stále ten, aby oba tímy boli prepojené a zastrešovali ho rovnakí tréneri. A týmto spôsobom ho jednoznačne dosiahneme."

Čo bude s doterajšími trénermi Totkovičom a Rybárom?

- Sú naďalej zmluvne zviazaní s klubom, nedostali výpovede. Na budúci týždeň bude jasnejšie aj o ich budúcnosti. Naplánované je spoločné sedenie oboch trénerov s vedením klubu.

Kto prišiel s touto myšlienkou takto prepojiť oba seniorské tímy, ktoré budú spadať pod jedného hlavného trénera?

- Bolo to rozhodnutie vedenia klubu MFK Košice, ktoré hľadalo možné riešenie a dospelo k tomuto záveru.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.