Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

BLESKOVÝ ROZHOVOR

Sportnet|Publikované 3. okt 2005 o 22:00

Košice - Keďže v reakcii FO Slavoj Kráľovský Chlmec bola opäť zmienka o rozhodcovi Miroslavovi Kováčovi a negovanie jeho bleskového zásahu, ktorým

pomohol hosťujúcemu hráčovi, opäť sme sa spojili s týmto arbitrom z Moldavy.

Vymýšľali ste si?

"Zopakujem ešte raz. Hráč hostí mal zapadnutý jazyk. Ja som mu ho vybral, podržal, a keď prišla lekárska pomoc, hráč sa nadýchol. Lekár, ktorý tam prišiel, nadvihol hráčovi viečka, ten mal oči prevrátené. Lekár povedal, že už mu nič nie je. Vtedy som požiadal aj o nosidlá. Aj s tým bol problém, lebo sa vôbec nesnažili odniesť hráča z ihriska."

Simulovali pred tým hosťujúci hráči?

"Zápas bol nervózny. Bolo tam dosť súbojov. Ešte k tomu momentu. Ak má hráč hore ruku a chytá po dychu, k tomu niet čo dodať... Za stavu 1:1 sa hostia snažili naťahovať čas, ako je to bežné. Možno i simulovali. Ak by bol stav 2:1, tak by domáci ťahali čas. Je to futbal."

Prečo sa neobjavila zmienka o tomto inkriminovanom momente aj v zápise o stretnutí?

"Hostia nenahlásili zraneného hráča."

Ako rozhodca ste nemali povinnosť vypichnúť tento moment v priebehu zápasu?

"Nie. Keď mužstvo nahlási zraneného hráča, potom to uvediem do zápisu."

Mimochodom, telefonoval vám už Viktor Kornecký?

"Áno. Telefonoval a poďakoval sa mi."

Prečo ste po zápase ukázali domácemu brankárovi Gyimesimu červenú kartu?

"Počas celého zápasu ma provokoval. Po záverečnom hvizde, keď usporiadatelia okolo nás urobili kruh, aby nás chránili, ma tento hráč chytil za krk a hrubo ma nešportovo urazil. Pohár pretiekol a ukázal som mu červenú kartu."

Aký bol odchod zo stretnutia?

"Mali sme policajnú ochranu, respektíve policajti nás odprevádzali na policajnú stanicu spísať zápisnicu. Domáci fanúšikovia nás totiž čakali pred bránou."

Hnev fanúšikov si odnieslo aj vaše auto?

"Áno. Poškriabali mi zadnú kapotu a môjmu asistentovi poškriabali predný blatník a dvere. Máme o tom aj zápisnicu. K tomu len toľko, v čase zápasu bolo vinobranie a neviem, či aj to sa trocha nepodpísalo pod to, že bola veľká nervozita, ľudia boli asi trochu podgurážení."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.