Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Blesk Bardejov s rýchlokorčuľovaním

Sportnet|Publikované 10. dec 2008 o 23:00

Novinkou v športových aktivitách sa stáva rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe. Tento zimný olmpijský šport si už dlhšie hľadal miesto na mestskom

zimnom štadióne a po období hľadania je už zaregistrovaný v Slovenskom zväze rýchlokorčuľovania. Predsedom klubu Blesk Bardejov sa stal Juraj Kapsdorfer.

Bardejov. Na východnom Slovensku sa rýchlokorčuľovanie najlepšie ujalo v Spišskej Novej Vsi, odkiaľ je aj predseda zväzu Ján Magdoško. V Prešove je aktívny ďalší popredný činovník Jaroslav Hrabčák. Obaja boli výborní hokejisti a vynaložili dosť úsilia, aby rýchlokorčuľovanie dostalo priestor aj v Bardejove. Na dobrej ceste je založenie klubu v Humennom. Z hokejovej liahne prišiel aj Lucius Kapsdorfer, ktorý sa rozhodol venovať priekopníckej trénerskej práci:"Je to netradičný olympijský šport, kde možno dosiahnuť veľké úspechy. V spolupráci s klubom v Prešove sme zorganizovali preteky pre žiakov základných škôl v Bardejove. Bola to dobrá propagácia. V meste je hokej veľmi populárny a my veríme, že ľudia si obľúbia aj rýchlokorčuľovanie."

Preteky sa uskutočnili na trati dlhej 333 m, keď jedno kolo má 111 m. S ukážkou korčuľovania na dlhých nožoch sa predstavili pretekári z Prešova Ján Fota a Juraj Sakmar, ktorí sú reprezentantmi Slovenska. Stovka detí v hokejovej obuvi či dievčatá s krasokorčuliarskymi korčuľami si to prvýkrát v živote vyskúšali a možno niektorí z nich začnú s pravidelnou prípravou. " My už trénujeme od leta na kolieskových korčuliach, preháňali sme sa po Bardejove a najmä na dráhe pri Topli. O rýchlokorčuľovaní sa najviac ľudia dozvedia tak raz za štyri roky, keď sú televízne prenosy zo zimných olympijských hier. Naším hlavným cieľom je dať príležitosť deťom. V mnohých krajinách je veľmi populárnym športom," zvýraznil L. Kapsdorfer.

Mesto vyšlo v ústrety rýchlokorčuliarom hodinami na zimnom štadióne. "Trénujeme trikrát týždenne, z toho dvakrát na ľade a raz vonku. Stretávame sa v pondelok, stredu a štvrtok od 17. hod," upresnil rozvrh hodín tréner a pozýva záujemcov zo širokého okolia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.