Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Blatter chcel, aby sme zabudli na Henryho ruku, tvrdí Trapattoni

(Autor: Twitter)
SITA|Publikované 6. jún 2015 o 17:26

Francúzski futbalisti sa na MS 2010 kvalifikovali po tom, ako v predĺžení pred rozhodujúcim gólom do siete Írska zahral Thierry Henry rukou. Vo štvrtok vyšlo najavo, že FIFA ako kompenzáciu zaplatila päť miliónov eur.

DUBLIN. Na viac ako päť rokov starý škandál okolo ruky Thierryho Henryho v odvete baráže o účasť na majstrovstvách sveta 2010 v Juhoafrickej republike nemôže zabudnúť vtedajší tréner írskej reprezentácie Giovanni Trapattoni.

V novembri 2009 na Stade de France švédsky hlavný rozhodca Martin Hansson prehliadol jasnú Henryho hru rukou v predĺžení. A William Gallas po jeho prihrávke strelil postupový gól.

Francúzi sa na úkor Írov dostali na záverečný turnaj.

Ruka Thierryho Henryho a postupový gól Gallasa.

"Pamätám si na každú sekundu v Paríži a najmä na to, ako sa mi spolupracovník rozhodcu Hanssona smial do tváre," uviedol 76-ročný taliansky kouč pre periodikum La Stampa. Citoval ho web Football Italia.

"Stretol som sa s prezidentom FIFA Blatterom. Vyzval ma, aby sme našli spôsob, ako na celú udalosť zabudnúť," dodal.

Vo štvrtok vyšlo najavo, že poškodená strana dostala od Medzinárodnej futbalovej federácie ako kompenzáciu päť miliónov eur. FIFA chcela týmto krokom ukončiť akékoľvek protesty zo strany Írska.

Sepp Blatter je na odchode z čela FIFA a Trapattoni by si ako jeho nástupcu vedel predstaviť súčasného prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA) Michela Platiniho.

"Poznám Platiniho veľmi dobre. Neviem, či má Michel naozaj záujem o túto pozíciu, ale pre svoje skúsenosti a čestnosť by bol ideálnym kandidátom."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.