Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Blatter chce používať video pri analýze nedovolených zákrokov

Blatter a Putin. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 21. feb 2014 o 18:35

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter by uvítal dôkazy v podobe videozáznamov aj pri zdržiavaní počas zápasov.

BRATISLAVA. Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter v piatok v snahe odstrániť simulovanie hráčov počas zápasov uviedol, že používanie videozáznamov ako dôkazový materiál by bol dobrý nápad. Záznam by sa mohol použiť pre dodatočné tresty pre hráčov v prípadoch ako filmovanie pádu v súbojoch, predstieranie zranenia či zdržovanie hry.

"Videozáznam môže výrazne prispieť k zmyslu fair play. Disciplinárne a riadiace orgány by ho mohli kedykoľvek použiť ak by bolo treba," uviedol Blatter. Podľa článku číslo 96 disciplinárneho poriadku FIFA sú audiozáznamy alebo videozáznamy prístupné, ak sa rieši disciplinárny prípad.

"Videozáznam sa smie použiť pri závažných porušeniach fair play, ako sú bitka, pľutie na protihráča či rasistické nadávky. Taktiež sa používa pri chybných verdiktoch rozhodcov. K týmto všetkým spomenutým prípadom by mali pribudnúť aj ďalšie," uviedol Švajčiar.

FIFA nepotvrdila, či Blatterove slová mali znamenať prípadné potrestanie rozhodcov pre zlé verdikty počas duelu alebo pokarhanie národných zväzov pri podvádzaní svojich hráčov. Blatter konštatoval: "Pokiaľ rozhodca nepostrehne počas duelu porušenie pravidiel, môže sa k inkriminovanému prípadu vrátiť po zápase. Nevravím o nových technológiách počas stretnutí, vravím o dôslednom uplatňovaní tejto pomôcky."

Nové technológie sa vo futbale používajú už pri posudzovaní sporných momentov v pokutovom území či diskutabilnom prekročení lopty bránkovej čiary.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.