Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Blaško: Za úspech budeme považovať len zlato

Slávnostné vhadzovanie pred finále. Košickí florbalisti siahajú po titule, podporil ich vhodením buly aj primátor Raši. (Autor: FBO FLORKO)
Sportnet|Publikované 1. apr 2014 o 00:00

Florbalisti FbO Florko Košice majú v Salming extralige na dosah majstrovský titul.

Košičania totiž vedú na zápasy s tímom Grasshoppers AC UNIZA Žilina 2 : 0. Cez víkend hráči FbO Florko využili domáce prostredie na sto percent. Žilinu zdolali 8:3 a 7:5 a sú už len krôčik od majstrovského zlata. Bodku za sériou môžu dať už v najbližšom vystúpení v sobotu v Žiline.

KOŠICE. Sú na najlepšej ceste vyhrať slovenskú extraligu. Florbalisti FbO Florko Košice zvládli prvé dva finálové duely s Grasshoppers AC UNIZA Žilina a v sérii tak vedú už 2:0.

Na domácej pôde dali Košičania svojmu súperovi najavo, ako túžia po historickom prvenstve. Vyhrali 8:3 a aj v druhom súboji odchádzali z ihriska ako víťazi po výsledku 7:5.

„Prvý zápas vyznel o čosi jednoznačnejšie. V extralige máme najlepší útok. Vedel som, že góly dáme. V druhom stretnutí sa v našej obrane vyskytli chyby. A musím povedať, že v tom zápase sme nehrali ani jednu presilovku, zatiaľ čo súperovi ponúkli rozhodcovia viacero početných výhod. Stretnutie tak bolo vyrovnanejšie. Ale chlapci si aj tak idú za svojím cieľom. Väčšia spokojnosť vo finále zatiaľ byť nemôže,“ hovorí predseda košického klubu Pavol Blaško.

Chcú to uzavrieť v Žiline

Finálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy. Už v sobotu môže mať Florko v Žiline po sezóne. Druhý majstrovský mečbal by prípadne vyšiel na nedeľu. Eventuálne piate stretnutia by sa potom hralo v Košiciach.

„Chceme to uzavrieť už v Žiline. Čaká nás menšie ihrisko. Pri našej dôslednej obrane by mohlo domácim robiť problémy. Verím, že budeme úspešní,“ vyhlásil P. Blaško pred tretím duelom.

„Florko tu máme desať rokov. Bolo by nádherné zakončiť desaťročnú etapu titulom. Chlapci po ňom túžia, trikrát sme boli strieborní, raz tretí, za úspech budeme považovať len zlato.“

Súvisiace články