Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Blagojevič ďalšiu šancu už nedostane

Srb Blagojevič. (Autor: Jäzva)
Marián Špacai|Publikované 21. jan 2016 o 00:00

Býci hostia poslednú Spišskú Novú Ves. Napokon však nastúpia už bez krídelníka z Kragujevacu.

Srbský basketbalista Milič Blagojevič mal mať vo štvrtok druhú príležitosť presvedčiť trénera KB Košice, aby ho v tíme ponechal aj pre zvyšok sezóny.

Správu sme aktualizovali v celom rozsahu.

KOŠICE. Košičania by si vo štvrtok od 18. hod. v domácej Angels aréne mali bez väčších ťažkostí dôjsť po povinné víťazstvo v dueli proti suverénne poslednému tímu tabuľky zo Spiša, ktorý v súťaži ešte ani raz nevyhral.

O priazeň trénera Brajkoviča mal naďalej bojovať srbský krídelník Milič Blagojevič, keďže v tíme KB mal byť na skúške minimálne dva zápasy a o jeho ďalšom osude sa malo rozhodnúť na budúci týždeň.

Premiéru v drese býkov absolvoval 25-ročný basketbalista v pondelok proti Karlovke, zaznamenal šesť bodov.

„Premiéra na novom mieste je vždy ťažká, ale hlavne, že sme vyhrali,“ vravel na margo víťazstva 89:76.

Blagojevič dostal priestor ukázať, čo v ňom je a miestami sa zdalo, že až príliš chce a nervozita mu trošku zväzuje ruky.

„Áno, prvý zápas je už taký, musím si zvyknúť aj na halu. Všetko je tu pre mňa nové a s mužstvom som trénoval pred prvým duelom len tri dni. Trénera Brajkoviča som poznal už skôr, z čias, keď pôsobil pri reprezentačných tímoch Chorvátska. Keď som bol junior, hral som proti chorvátskemu národnému tímu, ktorý on viedol.“

Napokon však ďalšiu šancu už nedostane, aktuálna informácia je taká, že vo štvrtkovom večernom stretnutí proti Spišiakom už nenastúpi.

„Na základe jeho výkonu v prvom zápase sme sa rozhodli, že takých hráčov máme dosť a nebudeme ho už ďalej skúšať,“ informoval nás manažér KB Košice Ivan Benninghaus.

Súvisiace články