Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Blachowicz si verí na Adesanyu: Nastal čas na úpravu bilancie na 20-1

Adrián Mečiar|Publikované 16. feb 2021 o 01:00

Blachowicz je zvyknutý na pozíciu outsidera. „Chcem byť v najlepšej forme a zdolať ho. To je to jediné, na čo myslím,“ hovorí.

Blachowicz je zvyknutý na pozíciu outsidera. „Chcem byť v najlepšej forme a zdolať ho. To je to jediné, na čo myslím,“ hovorí. 

Necelé tri týždne nás delia od podujatia UFC 259 s trojicou titulových súbojov. V hlavnom zápase večera sa Israel Adesanya pokúsi zapísať do exkluzívneho klubu šampiónov dvoch váhových kategórií. Úradujúci šampión strednej váhy bude čeliť kráľovi poloťažkej divízie Janovi Blachowiczovi.

Adesanya sa v rámci kariéry v MMA premiérovo predstaví vo vyššej váhe, no aj tak ho kurzy vypísané stávkovými kanceláriami stavajú do role favorita. Poľský šampión je pritom na pozíciu podceňovaného zápasníka veľmi dobre zvyknutý.

Z posledných piatich duelov ho favorizovali len v jednom prípade, avšak paradoxne, napriek tomu v týchto súbojoch zvíťazil až štyrikrát. „Zakaždým som outsider a nakoniec zakaždým vyhrám. Je to v pohode, môžem byť outsider aj v každom zápase. Ak teraz zvíťazím, ľudia mi možno konečne začnú veriť a rešpektovať ma. Každopádne, príliš ma to netrápi,“ povedal Blachowicz o spomínaných kurzoch.

Blachowicz chápe, že ho podobné veci nemôžu rozhodiť. Koniec koncov, neraz dokázal vyvrátiť predpoklady, a preto sa sústredí iba na svoju prípravu.

„Chcem byť v najlepšej forme a zdolať ho. To je to jediné, na čo myslím. Je to dobrý bojovník, veľmi dobrý bojovník. Šampión, ktorého nikto neporazil. Bilancia 20-0 je skvelá, ale nastal čas na jej úpravu 20-1. Verím, že budem prvým mužom, ktorý ho prekoná,“ dodal.

 

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články