Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Björn Borg predáva svoje trofeje z Wimbledonu

SITA|Publikované 3. mar 2006 o 18:32

ŠTOKHOLM 3. marca (SITA) - Bývalý špičkový tenista Björn Borg sa ocitol vo finančnej tiesni, preto sa rozhodol predať všetkých päť trofejí za víťazstvá vo Wimbledone, ktoré získal v rokoch 1976-80. Štyridsaťdeväťročný ...


ŠTOKHOLM 3. marca (SITA) - Bývalý špičkový tenista Björn Borg (na archívnej snímke) sa ocitol vo finančnej tiesni, preto sa rozhodol predať všetkých päť trofejí za víťazstvá vo Wimbledone, ktoré získal v rokoch 1976-80. Štyridsaťdeväťročný Švéd pre Aftonbladet uviedol, že potrebuje finančnú zábezpeku pre ľudí zo svojho okolia, na ktorých mu záleží. Borg chce všetkých päť pohárov predať na aukcii 21. júna 2006 v Londýne, zinkasovať by mal v prepočte od 290 000 do 440 000 eur. "Nebude jednoduché rozlúčiť sa s trofejami, ktoré mi pripomínajú mojich päť wimbledonských prvenstiev. Na druhej strane je pre mňa dôležitejšia dlhodobá finančná stabilita mojich najbližších," uviedol vo vyhlásení Borg. Okrem víťazných pohárov by mal držiteľ dovedna 11 grandslamových titulov vydražiť aj svoje dve drevené rakety, ktoré použil pri prvom resp. poslednom triumfe na "posvätnej tráve" v Londýne. Ten z roku 1980 sa navyše spája s veľkým finálovým súbojom dvoch legiend, keď Borg zdolal Američana Johna McEnroea 1:6, 7:5, 6:3, 6:7, 8:6.

Víťaz 61 turnajov vo dvojhre a 4 vo štvorhre po skončení kariéry napĺňal stránky novín a časopisov svojimi problémami v súkromnom živote. Na podnet jeho bývalých partneriek sa viackrát dokonca ocitol pred súdom a ako odškodné musel zaplatiť vysoké sumy. Borga vo Švédsku svojho času vyhlásili za najlepšieho športovca 20. storočia.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články