Ďalší úspech. Fantastický Karas ukončil držiteľa čierneho opasku pred limitom

Samuel Karas a Sven Groten.
Samuel Karas a Sven Groten. (Zdroj: UFC Fight Pass)
Daniel Stankovič|24. sep 2022 o 19:55

Skvelý úspech na veľkom fóre pre mladého Slováka.

CAGLIARI. Prišiel, videl a zvíťazil. Asi takto by sa dala opísať cesta slovenského zápasníka Samuela Karasa tento týždeň na Sardínii.

Dvadsaťjedenročný talent sa nielen ako prvý domáci zástupca predstavil v rešpektovanej organizácii Polaris, aj svoj finálový zápas zvládol na výbornú.

V ňom sa Karas stretol so Svenom Grotenom. V dueli vypísanom na desať minút dokázal zverenec Mariána Jakubíka dostať nemeckého protivníka hneď v úvode na zem.

Hoci sa Karas v súboji na krátky moment ocitol v nebezpečí, keď sa za jeho chrbát dostal súper, len čo sa postavil na na nohy, nenechal nič na náhodu a Grotena v nasledujúcej sekvencii ukončil na škrtenie high-elbow gilotínu.

Groten je ďalším držiteľom čierneho opasku v brazílskom jiu-jitsu, ktorého vo svojej kariére Karas zdolal.

Slovenský bojovník sa podobne ako jeho súper na prestížny turnaj v grapplingu kvalifikoval len pred pár dňami 21. septembra.

Vo váhovej kategórii do deväťdesiat kilogramov zvíťazil v troch zápasoch, čím si zaistil miestenku na podujatí Polaris 21.

Daniel Stankovič
Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.
Nachádzate sa tu: