Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Bitka o primát ostáva otvorená

Sportnet|Publikované 29. jan 2009 o 00:00

Interligový zápas vodných pólistov ČH Hornets Košice s Novým Sadom potvrdil povesť šlágra. Dráma sa skončila nerozhodne 14:14, boj o prvenstvo v

súťaži teda ostáva otvorený. Už dnes obe družstvá ponúknu divákom odvetu.

KOŠICE. Podobne ako v utorok, aj dnešná odveta medzi srbským a slovenským zástupcom sa na košickej krytej plavárni začína o 18.15 hod. Najlepšou pozvánkou bol prvý duel, ktorý bol napínavý až do konca.

Spravodlivý rezultát

Košičania siahali proti štvrťfinalistovi Pohára LEN aj na víťazstvo, no zhruba pätnásť sekúnd pred koncom inkasovali vyrovnávajúci gól. "Vzhľadom k vývoju zápasu je remíza spravodlivá," priznáva opora ČH Hornets Karol Bačo. "V závere sa ukázalo, že náš káder je užší ako súperov. Predsa len, Srbi mali viac skúseností, a teda aj väčší cit pre hru a vodnopólové vnímanie. Deľba bodov je v poriadku, veď Novi Sad určite nie je zlý, keď v Pohári len remizoval s maďarským Szegedom a bojuje o semifinále."

Dnes to bude ešte ťažšie

Vojvodina naozaj hrá nielen o prvenstvo v interlige, ale múti vodu aj v európskej súťaži číslo dva - Pohári LEN. Bezpochyby teda z košického pohľadu išlo zatiaľ o najlepší duel tohto ročníka interligy, keď sa stretli dvaja ašpiranti na celkový primát. "Určite to bolo najťažšie stretnutie. Dnes treba očakávať ešte náročnejší súboj, pretože Srbi už sú v Košiciach tretí deň a už budú lepšie aklimatizovaní. Ani proti BVSC sme nemali jednoduchý zápas, ale vtedy sme odskočili až o šesť gólov, takže to bolo ľahšie potom udržať. Odveta v Budapešti bude tiež náročná, i keď si myslím, že Novi Sad je na tom z hľadiska kvality lepšie než BVSC."

Potrebujú výhru

V dnešnej odvete však už sršni musia zvíťaziť, ak chcú mať reálnu šancu obhájiť interligové prvenstvo z vlaňajška. Novi Sad tým, že sa vzdal výhody domáceho prostredia, im ponúkol veľkú šancu a bolo by skvelé ju využiť. "Samozrejme, do každého zápasu ideme vyhrať a je jedno, či je to Novi Sad alebo niekto iný. Treba však hľadieť aj na kvalitu súpera. V takýchto medzinárodných dueloch, kde sú mužstvá vyrovnané, musí zabrať viac hráčov. My máme hendikep, že viacero našich hráčov má len minimálne skúsenosti z takýchto ťažkých stretnutí. Je preto dobre, že takéto zápasy hráme. Iste je pre našich mladíkov lepšie hrať proti Novemu Sadu, s ktorým sa dá aj vyhrať, než napríklad proti Vasasu, ktorý je o dve triedy silnejší."

Škoda zakopnutia v Belehrade

Momentálne majú Srbi pred ČH Hornets na čele interligy jednobodový náskok. Aj vlani sa v podstate chlieb lámal v súboji s Novým Sadom. "Vtedy sme vo vzájomnom zápase doma vyrovnali minútu pred koncom. Keby sme ten bod nechytili, súťaž by sme nevyhrali, ale by sme skončili dokonca až tretí. Škoda, že sme v tejto sezóne prehrali v Belehrade, mohli sme mať lepšiu pozíciu. Ak by nám vtedy nechýbali dvaja hráči, myslím si, že by sme určite zvíťazili. Nič to, musíme zabojovať aj v odvete proti Novému Sadu. Podľa mňa však každý bod s takýmto súperom poteší," dodal K. Bačo.

Súvisiace články