Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bitka o postup už iba v piatej lige

Budú mať dôvod na radosť? Trebišovčania zabojujú o udržanie v Prešove. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 15. jún 2012 o 22:00

Medzi sebou si to na diaľku rozdajú Michaľany a Veľký Horeš, ktorých od seba delí iba jediný bod.ZEMPLÍN. Počas tohto víkendu vyvrcholia záverečnými zápasmi všetky regionálne súťaže od tretej až po piatu ligu.

Brány futbalových štadiónov sa zatvoria aj na južnom Zemplíne. V poslednom kole môže už väčšina mužstiev z tohto regiónu odohrať svoje duely bez zbytočných stresov.

Avšak nájdu sa aj také, ktoré stále majú o čo hrať. O záchranu bojujú Trebišovčania, o druhé miesto Sobrančania a o prvenstvo Michaľany a Veľký Horeš. Ako to napokon všetko dopadne?

Tretia liga

Vo východnej skupine je zemplínsky región zastúpený iba jediným tímom, ktorým je Slavoj Trebišov. Ten momentálne figuruje na 15. mieste v tabuľke a stále nemá istotu záchrany.

Jedno kolo pred koncom má pred predposledným Zvolenom má iba dvojbodový náskok a o svojom udržaní sa v súťaži môže rozhodnúť už dnes, keď sa predstaví na ihrisku juniorov Tatrana Prešov, kde ak zvíťazí, definitívne sa zachráni.

V prípade remízy resp. prehry a víťazstva Zvolena nad rezervou MFK Košice, sa však z udržania budú tešiť Zvolenčania (vzájomné zápasy v prípade rovnosti bodov: Trebišov – Zvolen 2:0, 0:5).

Majstrovstvá regiónu

Jediný zástupca z nášho regiónu – MFK Zemplín Michalovce B – sezónu ukončil už v stredu, v predohrávke 30. kola prehral na ihrisku Spišského Podhradia po divokom výsledku 3:5.

Počas celého ročníka Michalovčania nemali žiadne záchranárske práce, ani nebojovali o postup. V záverečnom kole súťaže nepôjde prakticky o nič, známy je už postupujúci do tretej ligy (Humenné), aj vypadávajúci do štvrtej ligy (Nižný Hrušov, Veľký Šariš).

V prípade, ak vypadne z tretej ligy Trebišov, zo súťaže sa bude musieť porúčať aj košická Krásna.

Štvrtá liga

V skupine Juh sú už Zemplínčania za „vodou“. Istým postupujúcim do regionálnych Majstrovstiev sú už niekoľko kôl futbalisti Veľkých Revíšť a záchranu spečatili pred týždňom víťazstvom v Turni nad Bodvou aj hráči Kráľovského Chlmca.

Jedinou nevylúštenou tajničkou je obsadenie druhej priečky, kde budú zajtra na diaľku bojovať Sobrance a Veľký Folkmar. Tá by mohla napokon znamenať aj postup, keďže niektoré kluby z vyšších súťaží hlásia existenčné problémy.

Sobranský MFK stráca na konkurenta jediný bod a na záver sa predstaví v Kr. Chlmci, kde by im na striebornú pozíciu mohla stačiť aj remíza (vzájomné zápasy: Sobrance – V. Folkmar 4:1, 0:0), to by však mužstvo zo Spiša nemohlo získať v Strážskom ani bod. Ak V. Folkmar remizuje a Sobrančania zvíťazia, zemplínsky celok nakoniec obsadí druhú pozíciu.

Piata liga

V najnižšej regionálnej súťaži, v piatej lige, presnejšie v zemplínskej skupine, sú už známi vypadávajúci do okresných súťaží.

Súťaž opúšťajú dva tímy z Trebišovského okresu, Dvorianky a Plechotice, ktoré sa v nej ohriali iba jedinú sezónu.

Avšak stále nepoznáme víťaza a postupujúceho do štvrtej ligy. O miestenku do vyššej súťaže sa bije dvojica Michaľany – Veľký Horeš, ktorých na čele tabuľky delí iba jediný bod. Michaľany majú všetko vo svojich rukách, ak zajtra zvíťazia doma nad „béčkom“ Veľkých Kapušian, môžu oslavovať postup a výsledok z Lastomíra, kde sa predstaví V. Horeš, ich už nemusí zaujímať.

V prípade rovnosti bodov (ak Michaľany prehrajú a V. Horeš remizuje) sa z postupu budú tešiť Horešania, ktorí majú lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov (doma 2:0, vonku 1:1).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.