Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Bielorusi zdolali v B-skupine Ukrajinu 1:0 gólom Mikulčika

TASR|Publikované 10. feb 2002 o 00:26

Salt Lake City 10. januára (TASR) - V úvodnom stretnutí prvej fázy hokejového turnaja na ZOH 2002 v Salt Lake City zvíťazilo v B-skupine Bielorusko ...

Salt Lake City 10. januára (TASR) - V úvodnom stretnutí prvej fázy hokejového turnaja na ZOH 2002 v Salt Lake City zvíťazilo v B-skupine Bielorusko nad Ukrajinou 1:0 gólom Mikulčika zo 48. minúty.

V súboji dvoch krajín bývalého Sovietskeho zväzu mali Bielorusi od začiatku stretnutia prevahu, ukrajinský brankár Simčuk však dokázal v úvodných dvoch tretinách zneškodniť viaceré vyložené príležitosti. Kapituloval až v 48. minúte po strele bývalého hráča Winnipegu a Anaheimu Mikulčika, ktorému spoza bránky prihrával Staš. V tom čase trestnú lavicu zohrievali dvaja ukrajinskí hokejisti Klimentjev a Tolkunov. Záverečný nápor Ukrajincov už vyrovnanie nepriniesol a tak sa stal bieloruský brankár Šabanov prvým gólmanom na ZOH 2002, ktorý si udržal čisté konto. Stretnutie sa vyznačovalo tvrdosťou a slovenský rozhodca Vladimír Mihálik vylúčil z každého mužstva po osem hráčov.

Bielorusko - Ukrajina 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 48. Mikulčik (Skabelka, Staš). Rozhodovali: Mihálik (SR) - Blumel (ČR), Lauff (SR), vylúčení 8:8 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 2000 divákov.

Bielorusko: Šabanov - Chmyľ, Romanov, Žurik, Kopat, Mikulčik, Staš, Makrickij, Matuškin - Kovaľov, Kalužnyj, Cypľakov - Dudik, Kolcov, Rasolko - Andrijevskij, Bekbulatov, Skabelka - V. Pankov, Antonenko, D. Pankov

Ukrajina: Simčuk - Širjaev, Timčenko, Gunko, Klimentjev, Srjubko, Tolkunov, Zavalňuk - Slivčenko, Chybirev, Salnikov - Šachrajčuk, Litvinenko, Savenko - Bobrovnikov, Ponikarovskij, Oleckij