Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Biela stopa sa uskutoční v pôvodnom termíne

Publikované 25. jan 2007 o 23:00

BANSKÁ BYSTRICA. Diaľkový beh na lyžiach Biela stopa zažil najkrajšie časy pred dvadsiatimi rokmi, keď sa účasť vyšplhala na sedemtisíc účastníkov. Po nežnej revolúcii sa však usporiadateľsky rútila dole kopcom, pred dvoma rokmi sa organizačné výbory ...

BANSKÁ BYSTRICA. Diaľkový beh na lyžiach Biela stopa zažil najkrajšie časy pred dvadsiatimi rokmi, keď sa účasť vyšplhala na sedemtisíc účastníkov. Po nežnej revolúcii sa však usporiadateľsky rútila dole kopcom, pred dvoma rokmi sa organizačné výbory - kremnický a banskobystrický - rozdelili a každý si robí vlastnú "stopu".

Ešte pred týždňom sa zdalo, že Kremnické vrchy budú bez tradičného podujatia, včera mohli organizátori optimisticky vyhlásiť, že 34. ročník sa uskutoční v plánovanom termíne 10. a 11. februára. ,,Po trojdňovom snežení sme na Skalke prvýkrát mohli upraviť 50 km bežeckých tratí. Ak nepríde prudké oteplenie, preteky sa uskutočnia," povedal šéf organizátorov v Kremnici Viktor Halíř.

Počet prihlásených na 48 km je 206, na polovičnú trať 177. Medzi prihlásenými sú Česi, Poliaci aj Nóri, Halíř nevylúčil ani prítomnosť slovenskej reprezentácie na čele s Bátorym a Bajčičákom. Zatiaľ však nevie, či s aktívnou, alebo pasívnou účasťou.

Kremničania sa už niekoľko rokov netaja ambíciami zaradiť Bielu stopu do seriálu Worldloppet, podmienkou však je minimálne tisíc pretekárov hlavnej kategórie v cieli. ,,Uvedomujeme si, že túto hranicu v tomto ročníku nedosiahneme, preto sa zatiaľ uspokojujeme aj s Euroloppetom," dodal Halíř.

Po rozdelení stopy na kremnickú a banskobystrickú, ktorá sa uskutoční o týždeň skôr 3. februára, sa neustále objavuje myšlienka na znovuspojenie. ,,V budúcnosti by sme sa mohli voľne spojiť napríklad vo forme lyžiarskeho týždňa, v ktorom by boli rôzne podujatia, nielen lyžiarske," dodal Halíř.

Štart i cieľ Bielej stopy bude na Skalke. Tradične 10. februára sa uskutočnia preteky priamych účastníkov SNP a Malá Biela stopa žiakov a dorastencov, v nedeľu 11. februára hlavné preteky na 48 a 25 km voľnou technikou so štartom o 10.30. (mig)

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.