Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Bicek má v snažení o miesto v zostave Devils jediného konkurenta

TASR|28. sep 2001 o 13:57

New Jersey 28. septembra (TASR) - Mladý slovenský hokejový útočník Jiří Bicek je veľmi blízko k získaniu miesta v základnej zostave zámorského tímu ...

New Jersey 28. septembra (TASR) - Mladý slovenský hokejový útočník Jiří Bicek je veľmi blízko k získaniu miesta v základnej zostave zámorského tímu NHL New Jersey Devils. Jeho jediným konkurentom je jeho kanadský rovesník Pierre Dagenais.

"Nehľadáme najlepší typ, ale chceme najlepšieho hráča," uviedol tréner diablov Larry Robinson a pokračoval: "Jiří má veľký zmysel pre defenzívnu činnosť a spolieha sa na svoju rýchlosť a nasadenie. Pierre je pomalší a väčší, avšak so zručnými rukami, ktorými vie dopraviť puk do siete. Neznamená to ale, že Bicek nevie skórovať. Vo zvyšných prípravných zápasoch budeme oboch pozorne sledovať."

Dagenais sa práve v noci na piatok v zápase s Pittsburghom zaskvel pri víťazstve 4:2 tromi gólmi, no v jeho neprospech hovorí nedávne zranenie krku.

Bicek zatiaľ v piatich zápasoch strelecky uspel len raz. Prezentoval sa však ako komplexný hráč. "Chcem hrať len v New Jersey, nikde inde," vyhlásil košický odchovanec a dodal: "Celé leto som tvrdo pracoval, aby som si vybojoval miesto v zostave a na nič iné nemyslím. Dostal som šancu hrať, uvidíme, čo ma čaká."

Súvisiace články