Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Bicek hral v špeciálnom drese a prilbe

Sportnet|25. aug 2014 o 00:00

Normálne nosí Jiří Bicek na chrbte 12-ku, ale v zápase Ligy majstrov s Kärpät Oulu tam mal nápis Top Scorer.

Normálne nosí Jiří Bicek na chrbte 12-ku, ale v zápase Ligy majstrov s Kärpät Oulu tam mal nápis „Top Scorer“, čo je výsada najlepšieho strelca každého účastníka prestížnej európskej súťaže. Košický forward si ju vyslúžil v nemeckom Kolíne, kde bol v úvodnom zápase A-skupiny autorom jediného gólu oceliarov.

KOŠICE. Ten dres je farebne trošku odlíšený od oblečenia celého mužstva, Bicek bol vpredu modrý a vzadu červený, tak trochu ako volejbalové „libero“.

Aj prilbu mal inú, červenú. Je pre hráča dobré, že je takto viditeľný, že si ho súper viac všíma?

„Na začiatku som si trošku uvedomoval, že sa od spoluhráčov trochu líšim, ale potom som to už nevnímal, a sústredil som sa iba na hru. Trochu zvláštne pre mňa bolo aj to, že hrám s prilbou 'Warrior', keďže stále hrám v 'powerke', ale jeden tréning a človek si na to zvykne.“

Prilba najlepšieho strelca je v mužstve putovná, a ani dres nie je šitý nikomu na mieru. „No neviem, ako bude teraz, v ďalšom zápase. Zagi (Marek Zagrapan - pozn. red.) má jeden gól, ja mám jeden, takže uvidíme...“ Žeby ste ho roztrhli na polovicu? „Možnože hej...“ zasmial sa Jiří Bicek. „Uvidíme, možno si oň strihneme.“

Super škola

S tým dresom môže byť v košickom tíme dlhodobo problém, lebo strelcov je zatiaľ málo, a ktovie, či vôbec bude nejaký dvojgólový, lebo oceliari pušným prachom zatiaľ šetria.

V úvode zápasu s Kärpät Oulu ich zbrane dlho mlčali, kým sa dokázali vymaniť z drvivého tlaku súpera. „Fíni“ ich prevyšovali korčuliarsky i kombinačne, a to, že z prvej desaťminútovky vyviazli Košičania iba s jednogólovým škrabancom, možno v podstate považovať za ich úspech.

„Nepovedal by som, že sme úvod zápasu zaspali, to súper hral veľmi dobre. Musíme povedať, že sme sa stretli s mužstvom, ktoré je fakt na špičkovej úrovni, čo potvrdzuje už pár sezón. Korčuliarsky, technicky, vo všetkom sú na výške, takže samozrejme, bola to pre nás super škola,“ uznáva Jiří Bicek kvality Severanov.

Ešte je to otvorené

Košičania k favoritom skupiny nepatrili, ale šanca na postup bola pre každého rovnaká. Ich šanca sa síce po druhej prehre 1:2 výrazne scvrkla, ale flintu do žita azda ešte hádzať netreba.

„Človek nikdy nevie, ešte je tam pár zápasov, stále je všetko otvorené. Oni môžu niekde prehrať, my môžeme vyhrať, takže, ako hovorím, ešte je to otvorené,“ tvrdí Jiří Bicek.

Aj pred stretnutím v Liberci (4. septembra), hoci prípravné zápasy v Česku (s Třincom a Vítkovicami) tomu tvrdeniu nejaký priveľký optimizmus nepridávajú.

„Stále ideme do zápasu vyhrať, takže uvidíme po súboji v Liberci. Urobíme všetko pre to, aby sme tam vyhrali. České mužstvá sú kvalitné, ale neviem, či Liberec, kde dosť obmenili káder, patrí k absolútnej špičke. Uvidíme, akí budú.“

ošičania rozhodne ešte nemôžu hovoriť o top forme, ale to je smola všetkých účastníkov Ligy majstrov, že sa tá súťaž začína už v lete.

„Veru, to je pre všetky mužstvá rovnaké. Tak my ako aj ostatní, všetci sa tomu musíme prispôsobiť. V tom, že Liga majstrov sa začína už v lete, by som nehľadal nič.“

Treba to brať športovo, tak ako Fíni po víťazstve v Košiciach. „Máme šesť bodov, to je výborné. Dáme si pár pív, a ideme domov,“ zavtipkoval si na tlačovke tréner Oulu Lauri Marjamäki.

Kde si to pivo dajú, prišiel po zápase dojednať s Jirkom Bicekom jeho kamarát zo švédskeho Södertälje Ryan Glenn.

„Hrali sme tam spolu celý rok, je to veľmi dobrý kamarát. Po zápase tu cez noc zostávajú, tak som mu niečo odporučil, kde môžu v Košiciach skočiť na večeru.“

Súvisiace články