Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bicek aj po waiwer drafte ostáva v New Jersey

Sportnet|Publikované 5. okt 2003 o 22:00

V piatok sa medzi zámorskými okejovými klubmi NHL uskutočnila posledná masová vlna transakcií pred začiatkom novej sezóny. V tzv. waiver drafte

siahli kluby po 20 hokejistoch. Zo slovenských hráčov sa rozširovací draft priamo dotkol Ronalda Petrovického, ktorý sa z New Yorku Rangers presťahuje do Atlanty, nepriamo a zároveň nepríjemne postihol waiver slovenskú brankársku jednotku Jána Lašáka.

Držiteľ troch najcennejších kovov z majstrovstiev sveta mal totiž v nasledujúcej sezóne robiť permanentnú dvojku českému brankárovi Tomášovi Vokounovi v Nashville. Predátori však cez waiver získali "starého-známeho" Chrisa Masona z Floridy, ktorý pred rokom práve s Lašákom bojoval o miesto, a okamžite ho označili za klubovú dvojku. "Ján v prvej polovici kempu ukázal veľký pokrok, ale podľa minuloročného kempu je Chris momentálne lepším brankárom. Potrebujeme muža s dostatočným sebavedomím a silnými mentálnymi vlastnosťami a to práve Lašákovi chýba," povedal pre zámorské médiá generálny manažér klubu David Poile. Na listine nechránených hráčov waiver draftu bolo dohromady deväť slovenských hokejistov. Víťaz Stanleyho pohára Jiří Bicek z New Jersey, vo švédskom Djurgardene hrajúci Richard Lintner (Pittsburgh), Peter Smrek (Ottawa), Miroslav Zálešák (San Jose), Martin Cibák (Tampa Bay), Jaroslav Obšut (Vancouver), Ivan Čiernik a Andrej Podkonický (obaja Washington) zostali nedotknutí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.